Tartu Tammeka poolkaitsja Sander Kapper (sinises) lõi täna FC Levadiale värava, kuid sellest ei piisanud.Foto: Alar Truu
23. september 2017, 14:57

VIDEO | Tammeka ehmatas Levadiat, Paide sai ülitähtsa võidu

Tartu Tammeka jalgpalliklubi oli lähedal sekkumaks otsustavalt meistritiitli jagamisse, kuid kaotas 1:0 eduseisust FC Levadiale tulemusega 1:3.

Lõppskoor tundub küll turvaline, kuid tegelikult särasid 76. minutil Kadrioru staadioni tablool 1:1 viiginumbrid, mis meeldinuks väga kullakursil liikuvale FC Florale. Ent Levadia püsib veel florakate kannul, sest Mark Oliver Roosnupp ja Nikita Andrejev vormistasid viimase veerandtunniga Levadiale võidu.

Tammeka viis avapoolaja üleminutil 1:0 juhtima Sander Kapper, kuid teise poolaja esimesel minutil taastas Levadia kapten Rimo Hunt viigi. Võidelnuks Tammeka täna vähemalt viigi, oleks see Levadia tiitlišansse oluliselt vähendanud.

Teises samal ajal toimunud kohtumises sai Paide linnameeskond kodus ülitähtsa 4:2 võidu Viljandi Tuleviku üle, millega astus suure sammu otse püsimajäämise (ehk 8. koha) suunas. Sealgi jäi hilisem võitja alul 0:1 kaotusseisu, kui Herol Riiberg realiseeris 4. minutil penalti.

Edasi algas korralik väravate sadu. Paide ründaja Henri Hanson skooris 23. ja 26. minutil, äärekaitsja Michael Lilander lisas 35. minutil kodumeeskonna kolmanda. Vahetult enne poolajavilet vähendas Herol Viljandi kaotusseisu minimaalseks, kuid edukat tagasitulekut sellele ei järgnenud. Kohtumise viimase värava lõi 68. minutil Paide nigeerlane Samson Onomigho Iyede.

Tulevik lõpetas mängu kümnekesi, sest 74. minutil teenis teise kollase kaardi Tanel Lang.

Levadia - Tammeka tipphetked:

Paide - Tulevik tipphetked:

Tabeliseis enne kell 16 algavaid mänge (Sillamäe Kalev - FC Flora; Nõmme Kalju - Pärnu Vaprus):