Saaremaa võrkpallurid Leedus. Foto: Saaremaa Võrkpalliklubi
30. september 2017, 21:00

VÕRKPALLIHOOAEG LÄKS! Saarlased elasid avamängus üle kerge ehmatuse, ülejäänud favoriidid esinesid kindlalt

Täna läks käima võrkpalli Balti liiga hooaega, kus ühtlasi mängitakse välja ka Eesti meistrivõistluste põhiturniir. Avavoor üllatusi ei toonud ning favoriidid võtsid oma.

Kerge ehmatuse elasid üle saarlased, kes tänavu Eesti tippkonkurentsis meeskonna välja panid. Ja sugugi mitte kehva.

Avamänguks sõideti külla leedulaste Raseiniai Norvelitale. Kohtumisele kindla favoriidina läinud Saaremaa jäi aga avageimis kiiresti tagaajaja rolli ning kaotaski esimese vaatuse 23:25.

Pärast ehmatavat algust suudeti end aga koguda ning järgmised kolm geimi enda kasuks pöörata. Vastastele loovutati vastavalt 19, 22 ja 21 punkti. Seega kogu mäng võideti võõrsil 3:1.

Saarlaste poolelt tõi parimana Siim Põlluäär 15 punkti, rünnakuprotsendiks sealjuures 52,6. 14 silmaga toetas teda Mihkel Tanila.

Samal ajal madistas valitsev Eesti meister koduses Audentese spordihallis Järvamaa võrkpalliklubiga. Esimesed kaks geimi kuulusid kindlalt 25:16 ja 25:18 võõrustajatele. Seejärel anti üks ka vastastele ära, kuid neljandas geimis tehti sotid taas 25:22 selgeks ehk kogu mäng saadi kätte 3:1.

Võitjate poolelt tõusis resultatiivseimaks mullu Belgias pallinud Taavi Nõmmistu 16 punktiga (rünnakuprotsent 46,2). Järvamaale tõi eelmisel aastal Tartus vahetusmeherolli täitnud ameeriklane Michael Michelau üleplatsimehena 23. Ühtekokku sai ta 40 tõstet, millest punktiks lõi 21.

Mullu tiitlita jäänud Tartu alustas hooaega kodusaalis liiga uustulnuka OC Limbaži/MSG vastu. Meie meestel lätlastega probleemi ei tekkinud ning tartlastele kindel 3:0 võit.

Eelmise hooaja karikavõitja Pärnu võttis avavoorus vastu Balti liiga valitseva meistri Rakvere, kelle read kahe hooaja vahel oluliselt nõrgenesid. Nõnda ei tekkinudki Avo Keele võistkonnal probleemi, et kindel 3:0 paremus vormistada.

Eesti klubidest oli veel võistlustules ka TTÜ, kelle ramm käis samuti 3:0 üle leedulaste Šiauliai Dubysast. Lisaks madistasid omavahel Läti klubid: Biolars/Jelgava alistas 3:0 Ezerzeme ning Jekabpils Luši sama tulemusega RTU/Robežsardze.

Teise vooru mängudega alustatakse juba homme.