Robert Lewandowski.Foto: KACPER PEMPEL
8. oktoober 2017, 21:00

Lewandowski ja Poola jõudsid MMile, Šotimaa valab pisaraid

Jalgpalli MM-valikturniiril võitis Poola 4:2 Montenegrot ja kindlustas E-alagrupi võidu ning MM-pileti.

Poolakad läksid juba 16. minutiks 2:0 juhtima, väravad kanti Krzysztof Maczynski ja Kamil Grosicki nimele. Montenegro ei jätnud aga jonni ja jõudis 83. minutiks 2:2 viigini. Poola polnud oma viimast sõna siiski veel öelnud ja peagi skooris Robert Lewandowski. Päris lõpuvile eel vormistas lõppskoori montenegrolane Filip Stojkovic, kes palli oma väravasse saatis.

Taani viigistas 1:1 Rumeeniaga ja lõpetas grupi 20 punkti ja teise kohaga, neid ootab nüüd play-off. Kasahstan ja Armeenia tegid täna 1:1 viigi.

F-alagrupis võitis Inglismaa võõrsil Harry Kane’i väravast 1:0 Leedut, alagrupi võidu kindlustasid inglased juba eelmises voorus. Teiseks jäi Slovakkia, kes sai täna 3:0 jagu Maltast. Eriti napilt jäi play-off’i ukse taha Šotimaa, kes tegi täna 2:2 viigi Sloveeniaga ja kogus sarnaselt Slovakkiale 18 punkti, kuid unistus MMist jäi siiski realiseerimata.

Harry Kane. Foto: CARL RECINE