Tartu Ülikool vs Büyükcekmece.Foto: Reigo Teervalt
11. oktoober 2017, 22:46

NII SEE JUHTUS | Sport 11.10: Tartu langes eurosarjast, Läti vollekoondis palkas Avo Keele

Nädala selgroog murdub ka spordimaailmas. Täna õhtul kell 19 võtab Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kodusaalis vastu Istanbuli Büyükcekmece, kellega otsustatakse FIBA Europe Cupi põhiturniirile saaja. Et 10 paari peale pääseb edasi ka kolm kaotajat, pole tartlastel vaja eelmisel nädalal Türgis saadud üheksapunktilist kaotust tingimata tagasi teha. Peaasi, et punktivahe jääks kokkuvõttes võimalikult väike! Lisaks hoiame loomulikult pingsalt silma peal ka muul spordimaailmas toimuval, jääge meiega!
22:47
SPORDISÕBER

Ongi tänaseks kõik. Olge mõnusad ja hüva õhtut!

22:45

22:39
22:37
TÕSTMINE

Clean and Jerk 230kg #martseim #cleanandjerk #ukrainetrainingcamp2 #8weekstoworlds

KÄSIPALL

Käsipalli meistriliigas mängiti kolm 4. vooru kohtumist. Õhtu tippmängus alistas HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Viljandi HC 31:29 (13:17). Tiitlikaitsja Põlva Serviti sai kindla 37:20 (17:9) võidu HC Viimsi/Tööriistamarketi üle ning HC Tallinn alistas tänavuse hooaja suurima skooriga mängus SK Tapa 43:33 (20:13).

Viljandi spordihoones toimunud mulluste medalistide heitlus kulges mõlemalt poolt tõusude ja mõõnade ning kohati ka ohtra tehnilise praagiga. Võõrustajad alustasid hästi, läksid 3:0 ette ja pärast 6:6 viigiseisu said 10:6 edu. Vaheajavilega koos visatud Vladimir Maslaki värav tähistas Viljandi poolajavõitu 17:13.

Kehra saatis väravasuule kogenud Mikola Naumi ja äkki jooksid mulkide rünnakud täiesti kinni. Külalised hoidsid Viljandit kuus minutit nullil ning said ise esmalt 23:20 ja siis juba 27:22 ette! Viljandi võitles korralikult, kehralased jäid viimaseks minutiks kahe mehega vähemusse ja Kristo Järve vise tühja väravasse vähendas kaotusseisu minimaalseks, ent 31:29 võit kuulus siiski Kehrale.

Kaspar Lees viskas kehralaste kasuks 9 ja eriti teisel poolajal palju pahandust teinud Indrek Normak 8 väravat. Kaotajate ridades oli 11 tabamusega parim 39aastane Järve, Maslak lisas 7 väravat. "Avapoolaja realiseerimine jättis ikka kõvasti soovida. Teisel pooltunnil tõime väikese vigastuse küüsis oleva Naumi väravasse ja saime tänu tema tõrjetele mitmeid kiirrünnakuid ning niiviisi mängu tagasi," sõnas võitjate peatreener Kaupo Liiva.

Kolmapäevase käsipalliõhtu avasid Kalevi spordihallis aga HC Tallinn ja SK Tapa. Avapoolajal tundus, et võõrustajad ei jäta seni võiduta Tapale erilisi võimalusi, said kiirelt turvalise eduseisu ja juhtisid poolajaks 20:13. Pärast pausi kasvatati edu korraks ka 8-väravaliseks, kui 40. minutil juhiti 28:20.

Tapa ei jätnud jonni ning eriti Vahur Oolupi ja Kaimar Leesi abiga jõuti nelja värava kaugusele, ent mitte lähemale. HC Tallinn võttis lõpuks tänavuse hooaja suurima skooriga mängus võidu tulemusega 43:33. Rauno Aus viskas võitjatele 8, Sander Sven Annula ja Rainer Kelk 7 väravat. Kaotajatest olid täpseimad Lees 12 ja Oolup 8 tabamusega.

Täiseduga tabelit juhtiv Põlva Serviti ei lasknud võiduseerial katkeda ja sai võõrsil kindla 37:20 (17:9) võidu HC Viimsi/Tööriistamarketi üle. Juba neljapäeva öösel teekonda eurosarja mängule Horvaatiasse alustava Serviti resultatiivseimad olid Hendrik Varul 7 ja Siivo Sokk 6 tabamusega, kodumeeskonnal tabasid Mihkel Tamm ja Otto Karl Kont 4 korda.

20:40

20:32

Tartu jõudis mitmel korral kahe punkti kaugusele, aga 1.22 enne lõppu on seis 66:71 ja kahe mängu kokkuvõttes on vahe -14. Nii õnnelike kaotajate sekka ilmselt ei pääseta.

20:30
KOLMAS POOLAEG

20:23

20:17

Kuulus kolmas veerandaeg pani vist asja paika. Tartu on kaotusseisus 47:55 ja kahe mängu kokkuvõttes on vahe 17. Võimalus õnneliku kaotajana edasi pääseda säilib, aga selleks tuleks tänane matš ikkagi võita. Seda, et ülejäänud paaride vahe jääks alla kümne punkti, oleks naiivne.

Tartu Ülikool vs Büyükcekmece. (Reigo Teervalt)
19:47

Avapoolaeg läbi, Tartu ees 35:34. Tartlastel on olnud ka pisut õnne, sest vastaste kolmesed on poolajaks üheksast null. Mõned neist sooritati ka täiesti vabalt positsioonilt. Tartule on Cook toonud 17 ja Istanbuli satsile Walker 13 silma.