Luka Doncic.Foto: AP / Scanpix
12. oktoober 2017, 23:55

Täiendatud kell 23.55

Luka Doncic alustas Euroliigat 27-punktilise kontserdiga, Malaga alistas tiitlikaitsja! (1)

Euroliiga korvpallihooajal lõppes esimesena Istanbulis peetud mäng kohaliku Anadolu Efese ja Madridi Reali vahel - külalised võitsid oma Euroliiga punktirekordi 27ni viinud Luka Doncici vedamisel 88:74.

Väljakul 26 ja pool minutit viibinud Doncic lisas 4 punkti ja 4 korvisöötu. Sama efektiivselt tegutses tsenter Gustavo Ayon, panustades 16 punkti, 10 lauapalli, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget ja 2 kulpi. Efest ei aidanud Errick McCollumi 26 punkti.

Malagas läksid vastamisi kevadised Euroliiga ja EuroCupi võitjad. Ning kohalik Unicaja sepistas väikese üllatuse, võites 68:67! Pärast 20:20 lõppenud avaveerandit haaras 9:0 spurdi teinud Fenerbahce initsiatiivi, mida hoiti kaks perioodi. Ent lõpuveerandil korraldasid võõrustajad täismaja publiku marulisel toel kaheksa minutiga 18:3 spurdi, asudes ette 68:60! Kahel viimasel minutil viskasid punkte küll ainult külalised, lõpus oli Kostas Sloukasel ka võimalus neile võit tuua, kuid Unicaja sai võidupunktid ikkagi kätte.

Ühtlaselt tegutsenud Unicajal jõudis ainsana kahekohalise arvu punktideni (12) grusiin Giorgi Šermadini. Fenerbahcel vastas Sloukas 15 silmaga.

Moskva CSKA kaotas Milano Emporio Armanile avaveerandi šokeerivalt 16:30, kuid jõudis kolmanda veerandi lõpuks punktiga ette ja võitis 93:84 (Higgins 21, Rodriguez 20, De Colo 19 - Goudelock 17).

Eelmise hooaja finalist Pireuse Olympiacos alustas 75:64 eduga Vitoria Baskonia üle (Printezis 17 - Šengelia 13), Bamberg jäi 71:88 alla Tel Avivi Maccabile (Zisis 16 - Jackson 27, 7 lp, 9 rs!).