Müncheni Bayerni väravakütt Robert Lewandowski. (CHRISTOF STACHE)

OTSEÜLEKANNE

Tervitus, hea spordisõber! Kui soovid teada, mis täna spordimaailmas toimub, siis hoia meie otseblogil silma peal, sest koondame siia kõik tähtsa ja põneva. Naudime koos!

• 23:49

Chelsea ja Roma matš jäigi 3:3 viiki. Kuidas lõppesid teised mängud, saad teada allolevale lingile klikkides. Sellega loeme kolmapäevase spordipäeva ka lõppenuks. Head ööd!

• 23:21

Chelsea - AS Roma 3:3! Hazard viigistab 75. minutil.

• 23:19

Ennist juttu olnud Svilarist sai täna muide ka Meistrite liiga noorim väravavaht, kes platsile on jooksnud.

• 23:17

Džeko lööb veel ühe ja AS Roma juhib võõrsil Chelsea vastu 3:2! Samal ajal on vähemuses mängiv Barcelona Olympiakose vastu asja ära otsustanud, sest juhitakse 3:0. Kõikides mängudes jääb lõpuni umbes 15 minutit.

• 23:14

Manchester United lööb ka oma värava ära ja juhib nüüd võõrsil Benfica vastu 1:0. Tabamus läks vähemalt esialgu küll Marcus Rashfordi arvele, aga värava sünnilugu oli üpris kummaline. Rashford saatis keriva karistuslöögi teele väljaku vasakult poolt, umbes 40 meetri kauguselt. Benfica noor väravavaht Mile Svilar valis vale positsiooni, püüdis palli küll taganemise pealt kinni, aga ei saanud enne väravajoone ületamist pidama. Väravajoonetehnoloogia tegi oma tööd ausalt ja luges tabamuse ära.

Mile Svilar. (CARL RECINE)
  • 23:08

Chelsea - Roma 2:2! Edin Džeko viigistab 64. minutil.

• 22:57

Bayern juhib Celticu vastu juba 3:0, 51. minutil sai värava kirja Mats Hummels.

• 22:40

Noppeid: PSG teise värava lõi 44. minutil Edinson Cavani, Barcelona keskkaitsja Gerard Pique sai 42. minutil teise kollase kaardi, Bayerni eest on lisaks Müllerile skoori teinud Joshua Kimmich (29') ja Juventuse viigivärava lõi Miralem Pjanic (29'). Päeva keskses matšis läks Chelsea Eden Hazardi 37. minuti tabamusest 2:0 juhtima, aga kolm minutit hiljem lõi Aleksandr Kolarov AS Roma poolt ühe värava tagasi.

• 22:35

Seisud poolajal:

• 22:14

1:0 on ees ka Müncheni Bayern (Thomas Müller 17'), kes juhib Glasgow Celticu vastu.

• J
    JALGPALL 22:09

• 22:00

C-grupi põnevusheitluses läks Chelsea David Luizi tabamusest 11. minutil ette, Juventuse staar Alex Sandro lõi mängus Lisaaboni Sportinguga aga 12. minutil omavärava..

• 21:57

Kylian Mbappe viib PSG võõrsil juba kolmandal minutil Anderlechti vastu juhtima. 1:0.

• 21:50

Nonii, nüüd on käima läinud ka ülejäänud seitse Meistrite liiga mängu, millel hakkame nüüd silma peal hoidma.

A-grupp: Lissaboni Benfica – Manchester United, Moskva CSKA – Basel

B-grupp: Brüsseli Anderlecht – PSG, Müncheni Bayern – Glasgow Celtic

C-grupp: Chelsea – AS Roma

D-grupp: Barcelona – Piraeuse Olympiakos, Torino Juventus – Lissaboni Sporting

• 21:20

Euroopa jalgpalli Meistrite liiga tänases avakohtumises tegid Aserbaidžaani klubi Qarabag ja Madridi Atletico 0:0 viigi.

• 21:08
    KÄSIPALL

Käsipalli Eesti meistriliiga 5. vooru esimesed mängud kulgesid väga põnevalt, ent soosikud võtsid lõpuks siiski oma. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistas kodus HC Viimsi/Tööriistamarketi 26:23 (12:10) ja Viljandi HC sai samuti kodusaalis 28:25 (16:11) jagu Põlva Coopist.

• 21:07

• 19:07

Tänase Meistrite liiga õhtu avamängus alustasid C-grupis just heitlust Qarabag (Aserbaidžaan) ja Madridi Atletico. Kell 21.45 algab veel seitse mängu.

B-grupp: Brüsseli Anderlecht – PSG, Müncheni Bayern – Glasgow Celtic

• 18:53
  • 18:46

Karjääri jooksul kuni 170 kg kaalunud Kreeka korvpallihiiglane Sofoklis Schortsanitis üritab pärast raskest vigastusest paranemist taas oma lemmikalal läbi lüüa. Nüüd andis talle uue võimaluse kohalik kõrgliigaklubi Trikalla.

EOK

Eesti Olümpiakomitee andis oma tunnustuse kaheksateistkümnele piirkondlikule multifunktsionaalsele spordikeskusele, mis paistavad silma kvaliteetse infrastruktuuri ja teenuste poolest ning mille tingimused võimaldavad piirkonnas noorte- ja harrastusporti edendada.

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, sporditaristukomisjoni esimees Riho Terrase sõnul annavad piirkondlikud spordikeskused suure panuse eestimaalaste liikumisharjumuste kujundamisesse. „Eestis on palju spordikeskusi, kus tehakse igapäevaselt pühendunult tööd selle nimel, et inimesed saaksid mugavates ja turvalistes tingimustes mitmekülgselt liikuda ja sporti teha. Nii areneb liikumisharrastus ning sirguvad ka uued tippsportlased. EOK tunnustusplaadiga anname teada, et oleme piirkondlike spordikeskuste tööd märganud ning väärtustame nende panust sportlikuma, tugevama ja tervema Eesti eest,“ lausus Terras.

Tunnustuse saavad keskused valis EOK välja maakondlike spordiliitude ettepanekute alusel.

Tunnustuse pälvisid 18 spordikeskust:

·        Harjumaa: Rae Spordikeskus ja Audentese Spordikeskus

·        Hiiumaa: Käina spordikeskus

·        Ida-Virumaa: Sillamäe Spordikompleks

·        Jõgevamaa: Spordikeskus Virtus ja Põltsamaa (Felixhall, Kuningamäe terviserajad, väike ujula, tennise väljak, välisväljakud)

·        Järvamaa: E-Piim Spordihall Paides

·        Läänemaa: Haapsalu Spordikeskus

·        Lääne-Virumaa: Vinni Spordihoone

·        Põlvamaa: Põlva spordikeskus

·        Pärnumaa: SA Jõulumäe Tervisespordikeskus (maakond) ja Pärnu Spordihall (linn)

·        Raplamaa: Valtu Spordimaja

·        Saaremaa: Muhu spordihall

·        Tartumaa: Tartu Ülikooli spordihall

·        Valgamaa: Valga linna spordikompleks

·        Viljandimaa: Viljandi linna staadion, pallimängude välisväljakud, terviserada

·        Võrumaa: Võru Spordihoone

Tunnustuse pälvinud kaheksateist piirkondlikku multifunktsionaalset keskust saavad oma hoone fassaadile üles panna tunnustusplaadi: „Eesti Olümpiakomitee poolt tunnustatud spordikeskus“. Keskused saavad EOK tunnustussilti kasutada kümme aastat. EOK sporditaristukomisjon uuendab tunnustatud spordikeskuste nimekirja 2019. aasta sügise

• 15:34
    WRC

Kuu aega vana, aga tänaste uudiste valguses asjakohane:

• 15:26
    MURDMAASUUSATAMINE

Kohustuslik lugemine kõigile suusasõpradele!

TENNIS

KONTAVEIT HOIAB LOOTUSI ELUS! 4:5. Algab Watsoni servigeim.

• 12:27
    TENNIS

5:3 Watsonile!

• 12:22
    TENNIS

AI! Watson murrab kohe vastu ja asub 4:3 juhtima.

TENNIS

AI-AI! Anett annab oma servigeimi ära ja paneb end kohe raskesse seisu - 0:1.

• 11:46
    TENNIS

KAHJU! Watsoni serv on piisavalt hea, et geim kätte saada. Esimene sett 6:4 inglannale.

• 11:42
    JÄÄHOKI

• 11:41
    TENNIS

Ai! Watson murrab ja asub 5:4 juhtima. Algas inglanna servigeim.

• 11:33
    TENNIS

4:3 Kontaveidile. Endiselt pole ühtki murret toimunud.

TENNIS

Tasavägine geim, kuid Anett hoiab oma servi ära - 2:1.

• 11:16
    TENNIS

Ka Watson võtab oma servigeimi ära - 1:1.

• 11:14
    TENNIS

KORRALIK ALGUS! Kontaveit hoiab oma servi ja asub 1:0 juhtima.

• 11:03
    TENNIS

Kontaveit - Watson lahing algab õige varsti, neiud on juba platsil ja teevad viimaseid ettevalmistusi.

• 11:02
    VIBULASKMINE

Eesti koondis koosseisus Reena Pärnat, Laura Nurmsalu ja Alexandra Põllumäe, alustasid eile võistlemist maailmameistrivõistlustel. Võistlused jätkuvad individuaalsete duellidega, kus selgitatakse lõplikud kohad, täna lastakse duellide kaks esimest ringi.

Eile algasid Mexico Citys, Mehhikos, maailmameistrivõistlused sportvibu naiste klassis, mil lasti eelringid. Eesti koondisesse kuuluvad olümpiakogemustega Reena Pärnat ja Laura Nurmsalu ning veel kadettide vanuseklassi kuuluv Alexandra Põllumäe. Laura Nurmsalu lõpetas eelringi 68 asetusega (597 punkti), Alexandra Põllumäe 70. kohaga (592 punkti) ja Reena Pärnat 73. kohaga (569 punkti).

Koondise treener Raul Kivilo kommenteeris: "Ei olnud kõige parem päev Eesti naiskonnale. Homme algab võistlus individuaalkohtade eest."

Esimeses, 1/48 duellis kohtub Laura Nurmsalu 45 asetusega Itaalia naislaskuri Vanessa Landiga, Alexandra Põllumäe esimeseks vastaseks on inglanna Naomi Folkard ning Reena Pärnatil hispaanlanna Celia Castanos. Duellid algavad 18.10. Eesti aja järgi kell 18:15.

Eesti naiskond kahjuks 1/8 duellidesse ei pääsenud, tuli leppida 21. kohaga.

Vasakult: Laura Nurmsalu, Reena Pärnat ja Alexandra Põllumäe (Erakogu)