Valga-Valka on hooaega hästi alustanud. Foto: bkvalkavalga
20. oktoober 2017, 21:05

KÕVA AVALDUS! Valga-Valka pani vägeva viimase veerandiga TLÜ/Kalevi paika (2)

Eesti korvpalli meistriliigas peeti lisaks vanale tuttavale Cramo-Tartu lahingule veel üks kohtumine. Nimelt alistas Valga-Valka koduväljakul 99:77 TLÜ/Kalevi.

Tänavuse hooaja eel paberil korraliku meeskonna kokku saanud TLÜ alustas küll võiduga Pärnu üle, kuid pärast seda on alla jäädud nii Raplale, Kalev/Cramole kui nüüd Valgale.

Tänases kohtumises haarasid ohjad võõrustajad, kui avaveerand võideti 25:17. Poolajaks suutsid kalevlased aga kolme punkti kaugusele jõuda ning võrdset mängu jagus viimase veerandini.

Siis lülitas Valga aga viimase käigu sisse ja võitis otsustava neljandiku koguni 28:10. Kogu kohtumine kuulus seega 22-punktilise paremusega piirilinlastele.

Valgat vedasid lätlased: Roberts Freimanis ja Elvijs Miculis viskasid 22 ning Edgars Lasenbergs 16 punkti. Parima eestlasena sai Egert Haller kirja 13 silma.

Kalevi poolelt tõusis resultatiivseimaks Kristo Saage 24 punktiga. Janis Vahter ja Reimo Tamm lisasid 16 silma.

Seni kaotuseta püsiva Valga jaoks oli see hooaja kolmandaks võiduks. Kalevi kirjutas ühe võidu kõrvale kolmanda kaotuse.