Tallinna Mõõga turniirFoto: Stanislav Moshkov
Vehklemine
21. oktoober 2017, 17:27

Lisatud värsked fotod Kalevi spordihallist!

TALLINNA MÕÕK | GALERII: Beljajevale koduselt turniirilt kolmas koht

Nädalavahetusel toimub naiste vehklemise MK-etapp Tallinna Mõõk. Laupäeval peetakse individuaal-, pühapäeval võistkonnavõistlus. Eestlannades esines edukaimalt Julia Beljajeva, kes hommikupoolsete võitudega poolfinaali edenes. Paraku pidi eestlanna seal alla vanduma valitsevale maailmameistrile Tatjana Gudkovale. Niisiis Beljajevale koduselt turniirilt kolmas koht. FinaalTallinna Mõõga võitis 32aastane itaallanna Mara Navarria, kes alistas finaalis valitseva maailmameistri Tatjana Gudkova 15:12. PoolfinaalJulia Beljajeva jäi poolfinaalis valitseva maailmameistri Tatjana Gudkova vastu taha kohe avasekunditel, kui venelanna sai kirja juhusliku torke. Väiksest edust haaras vastane aga kohe kinni, minnes 3:0 ja 7:1 ette. Kuigi Beljajeva suutis vahe veel 4:9 peale tagasi vehelda kuulus kohtumine kindlalt vastasele ja nii pidigi eestlanna, täpselt nagu MM-poolfinaalis, tunnistama Gudkova 15:8 paremust.

Veerandfinaal

Heas vormis Julia Beljajeva alustab Džoan Feibi Bežura vastu hiilgavalt, võites esimese kolmandiku 6:2. Ta hoiab edumaad, võidab matši 15:12 ning koht nelja parema hulgas ehk poodiumil on käes! Kell 17.05 algavas poolfinaalis tuleb vastaseks eelmises ringis Erika Kirpu välja lülitanud valitsev maailmameister Tatjana Gudkova Venemaalt. Teises poolfinaalis kohtuvad Emese Szasz-Kovacs (Ungari) - Mara Navarria (Itaalia).

Kaheksandikfinaal

Matšis Julia Beljajeva - Kristina Kuusk haaras Beljajeva esimese kolmandikuga 3:2 edu, teisel kolmandikul jäädi passiivseks ning kohtunik lõpetas selle perioodi kiirelt. Otsustaval perioodil haaras Beljajeva selge initsiatiivi, pääses ette 9:3 ning kuigi Kuusk tuli veel seisuni 8:11, tegi neli viimast torget Beljajeva - 15:8 ja koht veerandfinaalis on käes! Beljajeva järgmine vastane on Ukraina esindaja Džoan Feibi Bežura.

Erika Kirpu juhtis valitseva maailmameistri Tatjana Gudkova (Venemaa) vastu 6:4, lasi vastase seisuni 6:6 ja kõik otsustas lisaaeg. Seal pääses Kirpu ühe torkega ette, kuid viimase kümne sekundiga pööras Gudkova seisu 8:9 enda kasuks 11:9 ja jõudis veerandfinaali.

1/16-finaal

Julia Beljajeva alistas rumeenlanna Raluca Cristina Sbarica 15:8 ning jäi ootama vastast matšist Kristina Kuusk - Roberta Marzani. Ja tuleb kaheksandikfinaal Beljajeva - Kuusk! Kuusk alistas itaallanna 15:12.

Ja kolmaski Eesti vehkleja jõuab kaheksandikfinaali - Erika Kirpu alistab hiinlanna Lai Jianglingi 14:13!

Nelli Differt jääb paraku teises ringis 11:15 alla kaheksanda asetusega itaallannale Rossella Fiamingole.

1/32-finaal

Võistlusel esimese asetuse saanud Beljajeva ei jätnud jaapanlannale Yume Kurokile mingit võimalust - 15:5! Beljajeva järgmine vastane on rumeenlanna Raluca Cristina Sbarica.

Kristina Kuusk alustab napi 11:10 võiduga Luksemburgi vehkleja Lis Rottler-Fautschi üle! Tema järgmine vastane itaallanna Roberta Marzani, kes lülitas konkurentsist pool aastat tagasi emaks saanud Katrina Lehise - tulemus 15:11.

Nelli Differt teeb samasugust juveliiritööd nagu teine Haapsalu piiga Kristina Kuuskki - tulemuseks 13:12 ning Maria Martinez Venetsueelast on alistatud!

Erika Kirpu stardib võimsa 15:4 võiduga Leonora Mackinnoni (Kanada) üle! Tema järgmine vastane on hiinlanna Lai Jiangling.

62. asetusega nooruke Karoliine Loit astus naiste epeepere ühele kuulsamale esindajale, ungarlannale Emese Szasz-Kovacsile südilt vastu, kuid pidi siiski vastu võtma 11:15 kaotuse.