Tallinna Mõõk võistkonnavõistlus. Foto: Stanislav Moshkov
Vehklemine
22. oktoober 2017, 15:38

Mullusest võidust jäädi kaugele!

TALLINNA MÕÕK | Eesti epeenaised alistasid pingelises duellis Venemaa ja teenisid viienda koha + GALERII

Vehklemise MK-etapil Tallinna Mõõk Eesti epeenaiskonnal mullust võitu korrata ei õnnestunud, kui tuli leppida viienda kohaga.

Juulis maailmameistriks tulnud nelikus oli üks vangerdus, kui koduselt võistluselt jäi vigastuse tõttu eemale kogenuim liige Irina Embrich. Teda asendas pärast aprillis emaks saamist esimest korda areenile tulnud Katrina Lehis.

5.-8. koht

Veerandfinaali kaotuse järel langes Eesti tabeli teise poolde, mis tähendas võitlust kohtadele 5.-8. Esialgu tuli vastamisi minna Ukrainaga, kellega pärast unist algust korralik lahing peeti ja kindlalt 45:31 jagu saadi.

Seega tuli viienda koha kohtumises vastu võtta Venemaa, kellest ajaloo jooksul üle käidud, aga ka valusalt alla jäädud.

Põhimõttelise matši alguses jäi täna Eesti esmakordselt tagaajaja rolli. Umbes poole lahingu pealt õnnestus aga meil initsiatiiv haarata ja omakorda kahega torkega ette saada.

Edu kasvatati vahepeal juba seitsmele, kuid viimaseks minimatšiks jõudis Venemaa vaid kahe tore kaugusele. Vahe vähenes ka minimaalseks, kuid külma närvi hoidnud Beljajeva tõi Eestile siiski kindlat 38:31 võidu. Tasuks tubli viies koht.

Veerandfinaal

Eestlannad alustasid kohtumist sakslastega hästi ning võitlesid endale kiiresti neljatorkelise edu. Väga kinnises võitluses õnnestus vastastel viimaseks minimatšiks aga seis tasa mängida.

Eile individuaalvõistlusel kolmanda koha teeninud Beljajeva jäi ka korraks taha, ent viimasele minutile mindi siiski viigiseisult. Sakslased vastasid aga omakorda kahe torkega, Beljajeva sai ühe tagasi, kuid enamat ei suutnud.

Seega pääses poolfinaali lõpuks Saksamaa 26:21 paremusega. Eestlannad võitlevad nüüd kohtadele 5.-8.

1/16-finaal

Eesti naised pääsesid hommikusest varajasest ärkamisest, kui kell 10 alanud 1/32-finaalist said nad ilma matšita edasi teise ringi. Seal ootasid neid ees soomlased, kes päeva avalahingus alistasid napilt 45:43 Iisraeli.

Põhjanaabritega meil probleeme ei tekkinud, kui esimese kolme minimatšiga oli eduseis juba 12 torget. Lõppseisuks vormistas Eesti nelik 45:26.

Veerandfinaalis lähevad meie naised vastamisi Saksamaaga, kes alistas USA 43:29.