Saaremaa võrkpalliklubi. Foto: Facebook @saarevorkpall
16. november 2017, 22:14

Saaremaa ja Tartu pakkusid tõelise põnevusetenduse

Saaremaa Võrkpalliklubi andis Kuressaares kodupublikule järjekordse etenduse, kui lähirivaali Bigbank Tartu vastu pandi oma paremus maksma viiegeimilise lahingu järel.

Avageimi võitis Saaremaa meeskond 25:20. Juba esimeses geimis tegi oma debüüdi ka Tartu viimane täiendus, 208 cm pikkune Austraalia koondise nurgaründaja Samuel Joseph Walker, seda küll vaid episoodiliselt. Teine geim kuulus Tartule 25:22, Saaremaa oli hädas vastuvõtuga (teises geimis vaid 26,7%). Urmas Tali vahetas teise geimi keskel Siim Põlluääre asemel mängu Hindrek Pulga.

Kolmas geim oli üsna omapärane, Tartu pääses 19:11 juhtima, ent lõpp läks ikka „nugade peale“. 27:25 suutis oma paremuse maksma panna Bigbank, jättes kodumeeskonna 1:2 kaotusseisu. Neljas geim kulges saarlaste dikteerimisel, kes haarasid 13:4 edueisu ning võitsid geimi 25:14. Viies geim kuulus juubeldava kodupubliku ees samuti Saaremaale seisuga 15:10 ja kogu mäng seega võõrustajatele 3:2. Mängu statistika!

Hindrek Pulk kogus võitjate parimana 18 punkti (+13), 31st tõestest realiseeris diagonaalründaja 16 (51,6%). Rauno Tamme panustas 13 punkti (+5) nagu ka Mihkel Tanila (+7). Saaremaa vastuvõtt oli 43%, rünnak 52,8%. Bigbanki poolel kogus Curtis Stockton sarnaselt Pulgale 18 punkti (+7), ent tema rünnakuprotsent oli vaid 33,3. Stefan Kaibald lisas 14 punkti (+7). Tartlaste vastuvõtuprotsent oli 56, rünnakutäpsus 45,3%. Selge edu oli seejuures Bigbankil blokis, kust koguti 17 punkti Saaremaa 9 vastu. Servil tegid tartlased 19 vigam ent lõid ka 12 ässa. Saaremaa eksis servil 11 korral ja lõi 7 ässa.

Saaremaa peatreener Urmas Tali tõdes mängujärgses intervjuus, et kohtumine oli publikule põnev, ent treenerile paras peavalu. „Raske ja oluline mäng, mis oli kummalise iseloomuga, käis väga palju üles-alla. Peamine, et võit koju tuli. Alguses olime rünnakul ühekülgsed ja teises ja kolmandas geimis ei saanud servi kätte. Hindrek Pulk tuli ja võttis lõpuks jõuga selle ära,“ võttis Tali kohtumise kokku ja kiitis lisaks Pulgale ka teist vahetusest hästi sekkunud meest – Helar Jalga. „Tomaš Halanda on meie rünnakuliider, ent serviga oli ta hädas, hea vahetus Jalalt.“

Liigatabelis hoiab Saaremaa 25 punktiga Pärnu VK (29 punkti) järel teist kohta. Bigbankil on koos 24 punkti, mis annab kolmanda koha.