Nolan Cressler. Foto: Martin Ahven
19. november 2017, 17:51

Rapla tuli suurest kaotusseisust välja ja võitis põnevas duellis TTÜ-d

Eesti korvpalli meistriliigas võõrustas TTÜ täna Rapla meeskonda, kui võit kuulus külalistele 73:72.

Kohtumist alustas teravamalt kodumeeskond, kui avaveerand võideti 21:15. Heas rütmis jätkati ning vaid paari minutiga kasvatati edu juba 18 punktile. Rapla aga kosus ning maa-ala toel vähendati poolajaks vahe vaid kolmele.

Teine poolaeg kulges võrdsete heitluses ning viimase neljandiku eel särasid tablool viiginumbrid 55:55. Kuigi TTÜ suutis õrnalt initsiatiivi hoida, pääses Rapla 3 minutit enne kohtumise lõppu kahega juhtima.

Järgmisel rünnakul tabas kaugviske Indrek Kajupank, mis osutus sisuliselt võidukorviks. TTÜ jõudis veel kahe punkti kaugusele ent Sten Olmre eksis kahel rünnakul.

Kuigi vahe jäi minimaalseks, siis tegelikult lõpus enam suurt pinget mängus polnud. Nolan Cressler tabas +2 pealt Rapla poolelt mõlemad vabavisked ning lõppseisu vormistasid Olmre koos lõpuvilega teenitud kolm vabaviset.

TTÜ 73st punktist viskasid 46 kaks meest - Olmre ja Levi Martin Giese´i arvele kogunes võrdselt 23 silma. Rapla poolelt oli traditsiooniliselt parim Nolan Cressler 20 punktiga.

Rapla kirjutas tabelisse kolme kaotuse kõrvale viienda võidu, millega kindlustati kolmandat positsiooni. Seitsmest mängust vaid ühe võitnud TTÜ püsib eelviimasel kohal.

Nüüd peetakse väike mängupaus, sest järgmised poolteist nädalat kuuluvad koondiste tegemisetele. Väiksele puhkusele minnakse nõnda: