Töö tehtud! Eesti võrkpallikoondis alistas Belgia. Foto: Martin Ahven
23. mai 2018, 23:01

KAHEST KAKS! Võrkpalli rahvuskoondised jätkavad kaotusteta

Eesti võrkpallikoondised pakkusid Rakvere spordihalli kogunenud toetajatele vinge elamuse. Esmalt alistasid meie naised Šveitsi 3:2, õhtu lõpetuseks seljatasid mehed mulluse EMi neljanda meeskonna Belgia 3:1.

Eesti koondis näitas esimeses kahes geimis lausa ideaalset mängu. Avageimis oli meeste rünnakuprotsendiks 60%, teises aga sootuks 68%. Trio Robert Täht-Oliver Venno-Renee Teppan virutas palle halastamatult maha ning kuigi üldplaanis oleks tõesti patt viriseda, sõnas peatreener Gheorghe Cretu, et päris ideaalmäng see veel polnud.

„Oli hetki, kus arvasime, et saame serviga mängu ära kallutada. Nii ei tohi aga mõelda, sest see on vale. Tuleb mängida võrkpalli ning kaitse on võrkpalli üks osa,“ sõnas juhendaja pärast mängu. Tõsi, kui rünnakul saime tõepoolest hiilata, siis kaitses tuli omale tuhka pähe raputada. Avageimi vastuvõtuprotsendile (34) oleks igas teises mängus suur punane ring ümber tehtud.

Mängu edenedes meie vastuvõtt siiski paranes, kuid paigal ei seisnud ka Belgia, kes kolmandas geimis oma mängu leidis ning lõpuks 29:27 geimivõidu sai. „Nad hammustasid lihtsalt läbi, kuidas meie vastu mängida. Nende peatreener (Andrea Anastasi - K.J) on maailma üks parimaid treenereid ning kui keegi üldse võrkpalli mõistab, siis tema,“ sõnas Cretu.

Neljandas geimis suutis Eesti oma mängu parandada ning mulluse MM-lisavalikturniiril saadud valusa 1:3 kaotuse eest revanši võtta. Meie ründetrio liikmed, keda libero Rait Rikberg väga kiitis („Nii on lausa lust mängida. Mõtle, mis mehed seal on.“) tõid kambakesi 48 punkti - Täht 15, sünnipäevalaps Venno 16 ning Teppan 17.