Poola tempomees Piotr Nowakowski rünnakul. Foto: FIVB
13. september 2018, 09:35

Tiitlikaitsja sai esimese äratuskella, tartlastel oli põhjust kaasa elada

Võrkpalli valitsev maailmameister Poola pidi oma MM-finaalturniiri avamängus soovitust küll rohkem vaeva nägema, alistades Kuuba 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14).

Poolakad alustasid kohtumist enesekindlalt ning võitsid kaks esimest geimi kerge vaevaga. Seejärel otsustasid noored Kuubalased - keda Eesti suve alguses Challenger Cupi pronksimängus kindlalt 3:0 võitis - maailmameistritele hambaid näidata ning kolmanda geimi 25:21 enda kasuks kallutada.

Ka neljanda geimi algus kuulus veel kuubalastele, enne kui Poola 4:8 kaotusseisust täiskäigu sisse lükkas ning seejärel 25:14 geimi- ning ka matšivõidu võttis. Poolakate resultatiivseim oli Renee Teppani meeskonnakaaslane Artur Szalpuk 20 punktiga.

Õhtu põnevuslahingu pakkusid aga kahe aasta tagune Maailmaliiga tšempion Serbia ning tänavune Rahvuste liiga (maailmaliiga edasiarendus - toim) kolmas USA.

Kahe kange duell oli eile ainus kohtumine, kus läks võitja selgitamiseks tarvis viit geimi. Lõpuks saatis edu ameeriklasi, kes võitsid kohtumise 3:2 (15:25, 25:14, 21:25, 25:20, 25:10). Ameeriklaste rünnakukoormust kandsid peamiselt Matthew Anderson ja Aaron Russell, kes tõid mõlemad 19 punkti. Serbia parim oli Teppani mullune tiimikaaslane Uros Kovacevic samuti 19 silmaga.

Kohalikule vollepublikule tuttavad austraallased Samuel Walker (Tartu Bigbank) ning Lincoln Williams (endine Tallinna Selver) olid eile samuti võistlushoos, kuid nemad pidid kindlalt 0:3 (21:25, 20:25, 16:25) tunnistama valitseva Euroopa meistri Venemaa paremust. Walkeri arvele kogunes 8 punkti, alles mängu lõpus platsile usaldatud Williams silmi pähe ei saanud.