JPN : Toray Pan Pacific Open Tennis Tournament Estonian tennis player Anett KONTAVEIT returns a ball to Kristina MLADENOVIC of France at the Toray Pan Pacific Open Tennis Tournament in Tokyo, September 17, 2018.17/09/2018-TOKYO, JAPAN //DELETREEPIERREEMMANUEL_PED_2624/Credit:DELETREE/SIPA/SIPA/1809170701Foto: DELETREE/SIPA/SIPA
17. september 2018, 09:05

Anett Kontaveit alustas Tokyos edukalt (2)

Maailma edetabelis 27. kohal asuv tennisist Anett Kontaveit alustas Aasias peetavate turniiride karusselli Tokyos saadud 6:3, 7:6 võiduga Prantsusmaa esindaja Kristina Mladenovici üle.

Veidi enam kui kas tundi kestnud mängus õnnestus Kontaveidil võita avasetis seisult 3:3 kolm geimi järjest ning teise seti hakatuseks veel kolm geimi, kuid edasi ei läinud enam sama libedalt. Ta juhtis veel 4:2, kuid jäi siis taha 4:5, pealegi vastase servigeimil. Ent eestlannal õnnestus viigistada ja kiire lõppmäng võita 7:5.

Palju aitas kaasa asjaolu, et Mladenovic - kes asus mullu maailma edetabelis korra ka 10. kohal, ent on nüüdseks langenud 47ndaks - tegi koguni 13 (!) topeltviga.

Teises ringis kohtub Kontaveit kas tšehhitari Barbora Strycova või Kasahstani tennisisti Zarina Diasega. Nende omavaheline mäng peetakse alles homme. Turniiri auhinnafond on 800 000 dollarit.