Argentinlased tähistamas võitu Poola üle. Foto: fivb.com
22. september 2018, 09:49

Tuline võrkpalli MM: valitsev meister sai šokk-kaotuse, suur Prantsusmaa sisuliselt audis (2)

Itaalias ja Bulgaarias peetaval võrkpalli MMil alustati eile vahegrupimängudega. Suurima üllatuse sepistas Argentina, kes alistas valitseva meistri Poola 3:2.

Kusjuures otsustavas viiendas geimis oli Argentina 11:14 taga, kuid võitis siis viis punkti järjest ja kallutas geimi 16:14 enda kasuks.

Ses samas H-alagrupis ongi seis kõige intrigeerivam. Serbia sai ülimalt tähtsa  3:2 võidu Prantsusmaa üle, mis tähendab, et viimased on sisuliselt audis. Ära tasub märkida ka serblase Aleksandar Atanasijevici 38 punkti, mis on MMide rekordi kordamine.

Esimese kaotuse teeninud Poola jätkab liidrina, Argentina vaatamata võidule tabeli põhjas.

E-grupis said favoriidid kindlad võidud. Venemaa alistas 3:0 Hollandi ning Itaalia sama tulemusega Soome.

Jätkuvalt heas hoos on endine Tallinna Selveri pommitaja Lincoln Williams, kes tõusis matšis Brasiilia vastu üleplatsimeheks. 16 punktist aga ei piisanud, et Austraaliat 0:3 kaotusest päästa.

F-grupi teises mängus alistas Sloveenia 3:0 Hollandi ning võitleb samuti edasipääsu eest järgmisesse ringi.

G-grupis peeti kaks üsna ühepoolset lahingut. USA sai 3:1 jagu Kanadast ning Bulgaaria alistas kuivalt 3:0 Iraani.

Vahegrupis jääb pidada veel kaks mänguvooru, järgmisesse ringi pääsevad kõikide gruppide võitjad ning kaks paremat teise koha meeskonda.