FCI Levadia. Foto: Erki Pärnaku
22. september 2018, 15:07

Levadia ei jätnud Kuressaarele sõnaõigust ja pääses Florast (korraks) mööda

Eesti jalgpalli kõrgliigas peetakse täna neli matši. Kaks esimest neist on juba lõppenud, võidupunktid said kirja Viljandi Tulevik ja FCI Levadia.

Levadia ei jätnud võõral väljakul sõnaõigust Kuressaarele, kellest saadi jagu 5:0. Paugutamiseks läks juba üsa alguses, otsa tegi lahti Kirill Nesterov 18. minutil. Avapoolajal lõid külalised veel kaks väravat, täpsed olid Cem Felek ja Marko Lipp. Lõppseisu vormistasid Roman Debelko ja Rasmus Peetson teisel poolajal.

Samal ajal peetud lahingus sai Viljandi koduväljakul magusa 3:2 võidu Tartu Tammeka üle. Külalised pääsesid Andre Paju 18. minuti väravast juhtima, kuid veidi enne avapoolaja lõppu viigistas Rainer Peips mänguseisu. Võõrustajatele tõi võidu Kristen Kähr, kes 77. ja 82. minutil kahel korral täpne oli. Tartlaste poolt vähendas vahe minimaalseks Akim Sairinen teisel lisaminutil.

Levadia tõusis vähemalt korraks liigatabelis teiseks, kuid kahe punktiga kaugusel olevast Florast on neil kaks mängu vähem peetud. Viljandi pääses mööda Tallinna Kalevist, kellel on võrreldes lähikonkurentidega siiski mäng varuks.

Täna jääb pidada veel kaks matši. Paide Linnameeskond võõrustab Narva Transi, Pärnu Vaprus sõidab küll Florale.