Jalgpall

Liverpool leinab end lühikese ajaga klubi ajalukku mänginud legendi 

Toimetas Kaspar Koort, 28. aprill 2020 15:11
Michael Robinson.Foto: pa Press
Endine Liverpooli jalgpalliklubi ja Iirimaa koondise ründaja Michael Robinson kaotas 61aastaselt võitluse nahavähile. Mees suri oma praeguses kodus Hispaanias.

Kuigi Robinson esindas Liverpooli vaid ühel hooajal ehk aastatel 1983-1984, hinnatakse teda jätkuvalt klubi suurkujuks, sest ta aitas meeskonnal võita kolm karikat: Inglismaa meistritiitli, liigakarika ja Meistrite liiga ehk toonase nimega Euroopa karika.

Enne Liverpooli esindas ta ka Preston North Endi, Manchester City ja Brighton & Hove Albioni klubisid. Liverpoolist siirdus ta Queens Park Rangersisse ning karjääri viimased aastad mängis Robinson Hispaanias Osasunas.

Pärast karjääri lõppu jäi ta Hispaaniasse elama ning oli seal hinnatud jalgpallikommentaator- ja ekspert.

Kahe aasta eest diagnoositi mehel nahavähk ning viimasel ajal halvenes tema tervis järsult. Juba eelmisel nädalal teatati tema surmast, kuid siis lükkas Robinson ise sotsiaalmeedias need kuulujutud ümber.

"Kõik kes te küsite, siis ütlen, et ma jätkuvalt võitlen. Tänan kõiki huvi tundmast ja oma poolehoidu näitamast. Ma näen, et ma ei kõnni kunagi üksinda. Kuulen teid, nagu oleksin ma Anfieldil," kirjutas Robinson oma viimases postituses, mis osutus ühtlasi tema hüvastijätukirjaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee