Peter Ebdon.Foto: Vida Press
Toimetas Kaarel Täll 1. mai 2020 12:59
49aastane snuukrimängija Peter Ebdon teatas, et lõpetab kaelavigastuse tõttu karjääri. Britt krooniti 2002. aastal maailmameistriks, 2005 jõudis ta poolfinaali, 2006 kaotas finaalis.

Ebdon käis seitsme nädala eest uuringutel ning selgus, et tema kaelalülid on tugevalt kahjustatud. Jõuludest saati on ta võidelnud valuga ning nüüd tegi ta otsuse, et karjäär on lõppenud.

„Kaks lüli tuleks välja vahetada, aga ma ei soovi seda operatsiooni. Kui midagi läheks natukene valesti, oleksin elu lõpuni ratastoolis,“ rääkis ta BBC-le. „Risk on liiga suur. Professor selgitas, et see operatsioon ei raviks probleemi. Kõik võib minna hästi, aga ilmselt peaks kümne aasta pärast sama lõikuse uuesti tegema.“

Ta jätkas: „Kui ma lõikusele ei lähe, siis ei saa ma kindlasti enam snuukrit mängida, sest see tekitab kaelale liiga palju survet. Ükskõik, kui kurb see minu jaoks ka pole, siis nüüd on lõpp. Praegu saan omal jalal käia ja rääkida, valu on samuti leebemaks muutunud.“

Selja- ja kaelavigastused on snuukrimaailmas üsna levinud, sest aastakümneid tehakse igapäevaselt sarnaseid liigutusi, mis võivad kaasa tuua lülide kulumise.

Ebdon pidas oma eduka profikarjääri viimase matši detsembris Saksamaal.