Tennis

Kontaveit sai suure au osaliseks: „Uudis oli mulle üllatus.“ 

Ohtuleht.ee, 1. mai 2020 12:28
Anett Kontaveit.Foto: Martin Ahven
Fed Cup Heart Award auhinnale nomineeriti kuus tennisisti, kes paistsid silma esinemistega 2020. aastal. Euro-Aafrika tsoonist valiti kandidaadiks Anett Kontaveit, talle sekundeerib Eleonora Molinaro Luksemburgist.

Fed Cupi Heart Award on auhind, millega tunnustatakse mängijaid, kes on esindanud oma riiki silmapaistvalt ja näidanud pühendumist naiskonnale Fed Cupi ajal. Auhinda antakse välja 11. korda. Kontaveit nimetati kandidaadiks, sest võitis tänavu kõik üksikmängud, sealhulgas alistas maailma viienda reketi Elina Svitolina, seisis tenniseliidu pressiteates.

Samal teemal

Ameerikast on nomineeritud mehhiklanna Fernanda Contreras Gomez ja paraguailanna Veronica Cepede Royg ning Aasia-Okeaania tsoonist Sania Mirza Indiast ja Priska Madelyn Nugroho Indoneesiast. Nimekirjas on juba Aliaksandra Sasnovitš, Leylah Annie Fernandezi, Carla Suarez Navarro ja Anastasija Sevastova, kes veel tänavu mängivad Fed Cupi Maailmaliiga kvalifikatsiooniturniiril.

„Uudis oli mulle suur üllatus. Olen sellest auhinnast palju kuulnud, aga pole nomineerimise peale enne kordagi mõelnud,“ kommenteeris Kontaveit. „Mul on väga hea meel, et mind on nende kuue mängija hulka välja valitud.“

Auhinna võitjad selgitatakse välja veebifännide hääletusel. Hääletamine algab 1. mail hommikul ja kestab nädal aega. Võitja teatatakse 11. mail. Auhinnaga kaasneb tšekk, mis annetatakse valitud heategevusorganisatsioonile. Kellele Kontaveit raha annetaks, ei oska ta veel öelda. „Abivajajaid on palju. Tahaksin selle otsuse enne hoolikalt läbi mõelda,“ täpsustas ta.

Hääletada saab siin!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee