SIRGE SELJAGA MEES: EOK asepresident Tõnu Tõniste on kahe jalaga kuival maal ja tahab, et elumere lainetesse ei satuks ükski sportlane ega treener.Foto: Robin Roots
Deivil Tserp 4. mai 2020 07:13
Eesti olümpiakomitee presidendiks pürgiv endine purjetamisäss Tõnu Tõniste on sama otsekohene nagu Kristjan Port. „Praegu pääseb patustaja suhteliselt kergelt, ei pea isegi süüd tunnistama. Ta poetab üle moka: sõlmisin lihtsalt kokkuleppe, et rahu saada, tegelikult ma polegi süüdi. Selles valguses oleks meil kõigil vaja teada, kuidas ta neid protsesse juhtis,“ räägib spordi katusorganisatsiooni asepresident suusatreener Mati Alaveri kohtusaagast ja hämarast minevikust.

Õhtuleht vestles Tõnistega Eesti suusatamise dopingujuhtumi(te)st, aga ka kahekordse olümpiavõitja Erika Salumäe medalitemüügist, odaviske eksmaailmameistri Andrus Värniku tempudest, tõstmise olümpiavõitja Jaan Taltsi kriitikameelest ja raske haigusega võitlevast rattasõidu olümpiavõitjast Aavo Pikkuusist.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

Jüri 12. mai 2020 01:28
Eks Andrus Veerpalu suurem edu ole meil mitmetele pinnuks silmas. Aga minule on palgiks silmas praktiliselt ainult Norra suusatajatele lubatud nn astmadoping - nende koondises on kõigil 100%-selt KOHUSTUS astmarohte kasutada. Ja siin on küsimus sadades minu meelest ebaausal teel saadud medalites.
Kaido 4. mai 2020 12:59
Lugupeetud Juhanes! Kas Te olete kuidagi maailmast ära lõigatud olnud? Veerpalu ANDIS POSITIIVSE DOPINGUPROOVI!!! FAKT! Pääses karistusest ainult tänu advokaat Aivar Pilve meisterlikkusele ja mõningatele juriidilistele nüanssidele.
Juhanes K 4. mai 2020 19:12
Lugupeetud Kaido. Ma ei ole maailmast ära lõigatud, küll aga paistate seda olevat Teie. Nimelt võeti Andrus Veerpalult dopinguproov, mis jaotati kaheks osaks: Aprooviks ja Bprooviks. Aproovi mõõtmine näitas, et tulemus on veidi üle lubatu. Bproovi mõõtmine näitas, et see on tohutult üle lubatu. Tegelikult oleks pidanud mõlemad nii A kui B näitama üht ja sedasama. Kuna B proov oli niivõrd erinev Aproovist, siis esines tohutu mõõtmisviga, mistõttu Aproov tuli tunnistada mõõtmisvea piirides lubatuks. Seega üks proov (A) näitas, et Veerpalu ei ole dopingut kasutanud ja teine (B), et on.
Juhanes K 4. mai 2020 19:20
Kuna te olete ilmselt väga matemaatikakauge inimene, siis seletan üle. See on võrreldav sellega kui Teie pikkus (oletame, et see on 185cm) mõõdetakse nööriga ja pärast sedasama nööri joonlauaga üle mõõtes saadakse tulemuseks, et te olete 2m pikk ja uuesti sedasama nööri mõõtes saadakse tulemuseks, et te olete 4m pikk. Saate isegi aru, et see on jama. Ja täpselt samasugune jama juhtus ka Veerpaluga.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS