David Evans pakkus muuhulgas välja, et kui detsembris ei saa sõita Jyväskyläs, siis võib jõulude ette tõsta tavaliselt veebruaris toimuva Artic Rally.Foto: Vida Press
Ohtuleht.ee 4. mai 2020 12:32
Ralliekspert David Evans püüdis koostada MM-sarja hooaja kalendrit, mis arvestaks koroonaviiruse kriisiga ning annaks samas võimalikult paljudele etappidele toimumisvõimaluse. „Lühidalt, see on õudusunenägu,“ kõlas tema kommentaar portaalis DirtFish.

Esiteks on juba selge, et tänavune hooaeg on vähemalt kahe etapi võrra lühem, kui esialgu planeeriti. Massirahutuste tõttu jäi ära Tšiili võistlus, koroonaviirus tõmbas kriipsu peale Portugali võimalustele. Seega oleks justkui alles õhkõrn šanss, et näeme hooaega, kus sõidetakse 12 etappi.

Evans sellesse siiski ei usu: „Raske öelda, aga minu arvates on võimatu näha, et sel hooajal sõidetakse Argentinas, Keenias ja Uus-Meremaal.“ Lõuna-Ameerikas ollakse väidetavalt juba lepitud, et MM-sari naaseb Argentinasse järgmisel aastal.

Lõpuks ennustab Evans, kes tavaliselt toetub oma lugudes usaldusväärsetele allikatele, et optimistlikust ja mõistlikust vaatevinkilist peaks MM-sari naasema septembris. Ning tema pakub välja võistluste järjekorra, mis jätaks Soome ralli toimumise hoopis detsembrisse ning fännid saaks Jyväskyläs näha talverallit! Kui Kesk-Soomes peaks mingi probleem tekkima, saab jõulude ette tõsta ka legendaarse Lapimaa võidusõidu ehk Artic Rally, mis tavaliselt peetakse veebruaris. 

„Enam paremat plaani ma välja ei mõtle. Septembrini ei toimu midagi, seejärel lähme Türki, Saksamaale, Suurbritanniasse, Jaapanisse, Sardiiniasse ja Soome,“ kirjutas Evans.