Urmas Sõõrumaa.Foto: Tiit Tamme
Mihkel Talivee 5. mai 2020 21:12
Eesti Olümpiakomitte (EOK) president Urmas Sõõrumaa selgitas, et Audentese spordikeskus otsustati sulgeda suuresti seetõttu, et Tokyo Olümpiamängud tõsteti 2021. aastasse. Samas kinnitas ta, et tänasest on kõikidel sportlastel ligipääs vajalikele treeningasutustele.

Sõõrumaa, kes on Audenteses osanik, ütles, et kuna sel suvel olümpiat ei toimu, polnud spordikeskust mõtet lahti hoida.

"Audentes töötas täpselt nii palju, kui olümpiakomitee koos alaliitudega tahtis. Audentes oli tehtud lahti eriolukorras suuresti seoses Tokyo olümpia ettevalmistusega. Et kõik võimalikud OM-kandidaadid, umbes 50 inimest, lisaks abilised, saaks treeninguid teha. Kui selgus, et Tokyo lükatakse edasi, siis polnud seda mõtet sellisel viisil erakorraliselt kinni maksta, vaid toimub tavaline ettevalmistus, tavalistes tingimustes," rääkis Sõõrumaa.

Alaliidud otsisid sellega seoses uusi variante, kus ja kuidas nende sportlased treenida saaksid.

"Nagu ma aru sain, siis alaliidud hakkasid otsima ja vaatama enda muid võimalusi, kus kellel parem teha on. Vehklejad näiteks Sõles ja ujujad Keilas," lausus Sõõrumaa.

Samas loodeti, et kohe pärast sulgemist õnnestub avada teised treeningkeskused.

"Tegelikult arvestasime ka sellega, et lootsime 2. maist ehk kohe järgmisest päevast avada need teised kohad ja võimalused, mis on spetsialiseerunud erinevatele aladele. Me ei eeldanud, et neid variante ei teki,'' selgitas Sõõrumaa.

Kuid selle, et sportlased praegu unarusse jäetud on, lükkas EOK president ümber.

"Sportlased ei ole laokil. Tänasest on antud roheline tuli kõikidele tippsportalstele, mitte ainult olümpiakandidaatidele," kinnitas Sõõrumaa.