WRC

Mitu MM-rallit tänavu sõidetakse? FIA tegi ülevaate, milline on olukord erinevates riikides 

Toimetas Eigo Kaljurand, 6. mai 2020, 16:37
Viimati sai rallisõitjad rajale Mehhikos.Foto: AFP/Scanpix
Kuna koroonaviirus on löönud ralli MM-sarja kalendri sassi, siis Rahvusvaheline autospordiliit (FIA) tegi kolmapäeval ametliku kokkuvõtte, milline on olukord WRC-rallidega.

FIA teatest selgub, et mitme ralli toimumine on veel lahtine. Kõige varem saab hooaega jätkata juulis Keenias, kuid on võimalik, et hooaeg jätkub alles sügisel. 

Argentina ralli – toimumisaeg lahtine, suure tõenäosusega jääb ära.

Argentina riigipiirid on suletud, elanikud on karantiinis ning valitsus on kehtestanud piirangud, mis takistavad võistluse korraldamist enne oktoobri algust. On väga tõenäoline, et Argentinas autoralli maailmameistrivõistlusi sel aastal ei sõideta.

Portugali ralli – jääb ära.

Ralli korraldajad teatasid aprilli lõpus, et koroonapuhangu tõttu jääb tänavune võistlus ära.

Sardiinia ralli – toimumine lahtine.

Hetkel on liikumine Sardiinia saarele, saarelt ja selle piires piiratud. Piiranguid leevendatakse natuke juuni alguses. Uut toimumisaega võistluseks pole leitud ja on oht, et ralli jääb ära.

Keenia Safari ralli, 16.-19. juuli.

Ettevalmistused ralliks käivad ja riigi valitsus soovib endiselt võistlust korraldada. Samas on Keenia piirid suletud ja välismaalasi riiki ei lubata. 15. mail teatab Keenia, kas ja mis vormis piiranguid leevendatakse. Samal ajal otsustatab WRC, kas meeskondade varustus viiakse Aafrikasse või mitte.

Soome autoralli maailmameistrivõistlused, 6.-9. august

Ettevalmistused ralliks jätkuvad, ehkki valitsus on kuni juuli lõpuni keelanud üritused, kus on enam kui 500 pealtvaatajat. Juuni alguses teeb valitsus otsuse, kas sama piirang kehtib ka augustis. Kui ralli korraldamine tavalisel kujul on võimatu, siis FIA ja promootori sõnul kaalutakse võistluse edasilükkamist septembrisse või oktoobrisse.

Uus-Meremaa autoralli maailmameistrivõistlused, 3.-6. september

Ettevalmistused ralliks jätkuvad, kuid riigipiirid on praegu suletud. Uus-Meremaa ralli toimumist arutatakse mai lõpus.

Türgi autoralli maailmameistrivõistlused, 24.-27. september

Käivad ettevalmistused ralliks.

Saksamaa autoralli maailmameistrivõistlused, 15.-18. oktoober

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee