Spordivaria

Kummitustantsijad ja libaklubid: Eesti alaliit on väidetava sohi tõttu rahvusvahelise uurimise all 

Toimetas Eigo Kaljurand, 6. mai 2020 17:49
Tantsuspordiliidult võeti õigus tippvõistlusi korraldada. Pilt on illustreeriv.Foto: Joosep Martinson
Kummitustantsijad ja libaklubid – Eesti Tantsuspordi Liit on väidetava sohi tõttu rahvusvahelise uurimise all ja liidult võeti ajutiselt õigus korraldada tippvõistlusi. 

Koroonakriisi varju jäi ka uudis, et rahvusvaheline tantsuspordi föderatsioon (WDSF) langetas Eesti liikmestaatust ja võttis ajutiselt õiguse korraldada kõrgeima kategooria võistlusi, sest kahtlustatakse sohki ning kohtunike mõjutamist, vahendab ERRi spordiportaal.

2019. aasta augustis võeti Audentese spordihallis mõõtu rahvusvahelise kategooria võistlusel Tallinn Trophy. Väidetavalt toimus selle sära ja tšatša tantsude varjus bluff – paberil osalesid paarid, kes põrandal ei käinud.

"Tegemist oli võistlusreeglite rikkumisega, sinna kirjutati juurde paare, keda reaalselt võistlustele ei olnud. Isegi paare, kes täna enam koos ei tantsi," rääkis Tantsukooli Tango juht Veiko Ratas.

"Ehk siis, et osalesid n-ö kummituspaarid, keda tegelikult võistlusel üldse kohal ei olnud," lisas Eesti Tantsuspordi Liidu endine juhatuse liige, Tantsukooli Prestige juht Martin Parmas.

Samal teemal

24.03.2020
Karmel Killandi tegeles noorena kõrgel tasemel võistlustantsuga: sain Nõukogude Liidu eest võisteldes palju reisida
24.02.2020
Merle ja Kalle Klandorf oma abielust: „See oli armastus esimesest silmapilgust.“