WRC

HULL AASTA: skandaalne lahkuminek, vallandamine, töötus ja viirus 

Ohtuleht.ee, 7. mai 2020, 15:17
Jari-Matti Latvala ja Maisa Torppa.Foto: jmlatvala/Instagram
Jari-Matti Latvala hingel on 18 MM-sarja etapivõitu, kuid ometi on äsja 35. sünnipäeva pidanud Soome ralliäss töötu. Viimase aasta jooksul on kõik tema karjääris allamäge käinud.

Mullu tabas Latvalat isiklik tagasilöök, sest ta läks suure meediamölluga lahku oma kihlatust. See omakorda jättis jälje spordile ning lõpuks läks kirja soomlase senise profikarjääri kõige kehvem hooaeg.

Aasta lõpus selgus, et Toyota ei pikenda temaga lepingut. Citroen lahkus üldse MM-sarjast ja töökohti jäi vähemaks. Lõpuks jäigi Latvala ula peale.

Samal teemal

Seejärel leidis ta rahastuse, et tulla starti Rootsis, kuid sealne üritus kujunes tema jaoks katastroofiks. Toyota tiimilt laenatud autot tabas kohe alguses tehniline rike, mille eest võttis meeskonna boss Tommi Mäkinen täieliku vastutuse. Võistkond lubas, et Latvala saab Sardiinia rallil uue võimaluse ja uut rendiraha temalt ei oodata.

Siis saabus maailmasse aga koroonaviirus ning praegu tundub, et Sardiinia ralli jääb tänavu pigem ära. Kindel on see, et juuni alguses Itaalia saarel ei sõideta.

Lisaks on Latvalal kindel plaan osaleda Soome etapil, kuid ka sealse ralli seis on täiesti segane. „Raha on olemas, kuid nüüd peame lihtsalt lootma, et võistlus ikka toimuks. Mu plaan oli kindlasti sõita Rootsis ja Soomes. Võimalik, et midagi õnnestuks veel, aga Soome publiku ees sõitmine oleks minu jaoks eriline,“ ütles ta DirtFishile.

Latvala on Soomes triumfeerinud aastatel 2010, 2014 ja 2015. Tema viimane võit jääb 2018. aasta lõppu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee