Kergejõustik

Kõrgushüppe Euroopa rekordi omanik: mul pole raha, et üüri maksta 

Toimetas Eigo Kaljurand, 8. mai 2020 14:29
Patrik Sjöberg (paremal) ja tema treenerist kasuisa Viljo Nousiainen.Foto: Reuters/Scanpix
Kõrgushüppe Euroopa rekordi omanik Patrik Sjöberg tunnistab, et koroonaviirus on nullinud ta sissetulekud ja raha ei jätku isegi üüri maksmiseks.

"Mul pole sissetulekuid, aga on üsna suured väljaminekud," tõdes Sjöberg Rootsi meedias. Legendaarne kergejõustiklane võitis 1987. aastal maailmameistrivõistlustel kulla. Samal aastal hoidis ta enda käes kõrgushüppe maailmarekordit ja toona hüpatud 2.42 on siiani Euroopa tipptulemus. Sportlaskarjääri järel on rootslane aastaid võidelnud alkoholiprobleemidega.

Meie sõnul sai ta elu just korda ja suutis alkoholi tarvitamisele piiri pannda, kuid siis andis koroona kõva hoobi. "Isiklikult polnud mul kunagi paremini läinud. Aga siis hakkasid sissetulekud kokku kuivama. Mul on tunne, et keegi ei osanud oodata, et see löök tuleb nii tugev," selgitas rootslane. "Usun, et see on alles algus. Olukord eskaleerub ja läheb täielikuks põrguks."

Nüüd on mees valmis vastu võtma iga tööotsa, mis talle antaks. "Ma ei tee asju raha pärast, kuid tean, et pean tasuma üüri, arved ja laenud, mida ma praegu ei suuda maksta," ütles ta ja pööras pilgu Rootsi valitsuse suunas. "Olukord on päris põnev, sest ma pole ainus, kes on sellises oukorras. Huvitav, kuidas nad minusugused inimesi aitavad."

Sjöberg on tiitlivõistlustelt võitnud 11 medalit. Olümpialt noppis ta kaks hõbedat ja ühe pronksi, aga meest on läbi elu saatnud alkoholiprobleemid. Mehe sõnul peituvad probleemide juured varajases lapsepõlves, kui ta kasuisa ja treener Viljo Nousiainen kuritarvitas teda seksuaalselt. Tippkergejõustiklane üritas toona tekkinuid pingeid just alkoholiga maandada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee