Doping

Selgus uus detail Eesti suusatajate kasvuhormooni tarvitamise kohta 

Toimetas Mart Treial, 9. mai 2020 14:21
Dopinguarst Mark Schmidt.Foto: Kuvatõmmis ARD videost.
Saksa telekanali ARD videoloost "Saladokumendid dopinguarsti Mark Schmidti kohta" selgub järjekordne killuke Eesti suusatamist puudutavate tegude kohta.

See, et Schmidt vahendas eestlastele Mati Alaveri palvel kasvuhormooni (hGH), selgus kuu aega tagasi, kui rahvusvaheline suusaliit avaldas Seefeldi skandaaliga seotud süüdistuskokkuvõtted.

Kasvuhormooni tarvitamist tunnistasid uurijatele Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Kasahstani esindaja Aleksei Poltoranin, kes oli eelmisel kevadel Seefeldi MMi ajal Andrus Veerpalu hoolealune.

Samal teemal

ARD värskes videoloos tuleb põgusalt juttu ka eestlastest, kui jutustaja lausub: "Võrgustikul pidi olema Eesti suusatajatega eriline side, näiteks siis, kui oli vaja neid kasvuhormooni pen-süstaldega varustada."

Järgneb Schmidti tsitaat uurijatele antud ütlustest, millele ARD pääses ligi: "Arvan, et eestlastel oli vähemalt 12 pen-süstalt (5 mg / 1,5 ml) ühel hooajal, seega kolm-neli tükki sportlase kohta."

Õhtulehe kommentaar: Schmidti lausest jääb mulje nagu oleks kasvuhormooni tarvitanud kolm-neli eestlast. FISi süüdistuskokkuvõtte põhjal Algo Kärp seda ei teinud. Võimalik, et Saksa arst arvestas sekka ka Poltoranini, kes sai arvatavasti kasvuhormooni sama liini pidi nagu eestlased. 

Kasvuhormoon Norditropin pen-süstal, mida kasutas Õhtulehele teadaolevalt Karel Tammjärv. Kui palju Tammjärv seda tegi ja kas sama toodet manustas ka Andreas Veerpalu, pole teada. Foto: Norditropin.com

ARD videolugu saab näha siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee