Armin Lelle sõnas Ujumisliidule, et pika paus veetreeningutes annab tunda.Foto: Stanislav Moshkov
Toimetas Eigo Kaljurand 12. mai 2020 16:37
Laupäeval alustasid 24 Eesti koondislast või koondise kandidaati üle pika aja taas veetreeningutega. 

“Emotsioon oli super,” rääkis Eesti Ujumisliidule Laurika Lint, kes käis laupäeval üle pika aja esimest korda vees. “Tunne oli täpselt selline nagu peale kahekuulist pausi ikka, aga vähemalt on nüüd algus tehtud.”

“Täna oli raske ujuda. Veetunnetust, jõudu ja vastupidavust ei ole,” tõdes Armin Evert Lelle, kes tegi üle pika aja esimese veetrenni esmaspäeval. “Pole mitu aastat nii pikka pausi ujumisse teinud ja annab tunda. Hoolimata sellest, et raske oli, nautisin taas vees olemist.”

“Olla tagasi vees pärast suurt pausi oli väga suurepärane. Veetunnetuse tagasi saamine võtab nüüd veidi aega, kuid meel on positiivne, sest taas on võimalik teha veetreeninguid,” sõnas Alex Ahtiainen.

“Minu paus vees eemal olemisest polnud nii pikk kui teistel,” selgitas Kregor Zirk, kes on hetkel kodumaal ja kellel oli ka märtsis ja aprillis võimalik mõnda aega treenida Audentese spordiklubi ujulas koos teiste EOK poolt eriloa saanud tippsportlastega.

“Kui Audentese lühiajaline projekt kinni pandi, siis tuli teha nädalane paus veetrennidest, mille asendasin ratta-, jooksu- ja jõutreeningutega. Laupäeval avanes uus võimalus vette hüpata ja tunne oli hea. Nüüd on eesmärgiks veetunnetus võimalikult kiirelt tagasi saada ning treeningtsükliga jätkata. Samuti on tore näha üle pika aja rohkem inimesi koos treenimas. Üksi rassimine väsitas lõpuks natukene ära, aga kui inimesi rohkem ümber, siis on natuke lihtsam,” jätkas ta.

Eelmise nädala lõpus väljastas Kultuuriministeerium loa, mille alusel said 24 ujujat alustada laupäeval taas veetreeningutega nii Keila Tervisekeskuses kui ka Karksi ujulas.