Jalgpall

Jalgpalluri aus ülestunnistus: teadsin, et Barcas ma mängida ei saa, kuid see-eest saan seal miljonäriks 

Toimetas Kaspar Koort, 19. mai 2020 09:22
Alex Song kuulus Barcelona hingekirja neli hooaega, kuid neist kahel oli ta laenul West Hamis. Kokku esindas ta Kataloonia hiidu 39 mängus.Foto: LLUIS GENE
Endine Kameruni koondise poolkaitsja Alex Song tunnistas, et ei mõelnud pikalt, kui tal tekkis 2012. aastal võimalus Londoni Arsenalist FC Barcelonasse siirduda. Kuigi mänguaega talle seal suurt ei lubatud, kaalus Kataloonia hiiu poolt pakutud palganumber kõik üles.

"Kohtusin Barca spordidirektoriga ja ta ütles ausalt, et ega ma suurt platsile ei saaks," pajatas Song. "Kuid minu jaoks oli see suva. Teadsin, et nüüd saan ma miljonäriks. Kui Barcelona pakkus mulle lepingut ja nägin, kui palju ma selle järgi teenima hakkaksin, ei mõelnud ma kaks korda."

"Ütlen alati, et 20ndates aastates noormees, kes sõidab Ferrariga, on vaene, sest selles vanuses pole sa veel midagi teinud. Kuid 50aastane mees, kes sõidab Bentely'ga on mees, kes väärib austust," jätkas jalgpallur.

"Kui saabusin Arsenali esimesele treeningule, nägin millise autoga sõitis kohale kuningas Thierry Henry. See oli juveel! Ütlesin endale, et pean saama samasuguse auto, maksku see kuitahes palju.

Kuid kahe kuu pärast andsin selle auto tagasi, sest kogu mu raha kulus kütuse peale ja ma ütlesin autopoes, et andke mulle Toyota.

Sõitsin siis sellega treeningule ja Thierry küsis minu käest: "Aga pojake, kus su auto on?" Vastasin ausalt, et ma pole selle auto vääriline..."

Pärast perioodi Barcelonas on Song mänginud ka West Ham Unitedis ja Kaasani Rubinis. Tema seni viimaseks koduklubiks oli Šveitsi meeskond FC Sion, ent kuna ta ei nõustunud koroonakriisist põhjustatud palgakärpega, lahkus ta märtsis klubist.

Samal teemal

07.01.2015
Kameruni staarmängija lõpetas koondisekarjääri
01.07.2014
Kamerun asub uurima, ega nende mängijad MMil meelega kaotanud
23.06.2014
Horvaati küünarnukiga löönud Songile määrati raskem karistus
20.06.2014
TOP5: MMide lollimad punased kaardid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee