Korvpall

Kobe Bryanti surmalennu korraldanud ettevõte sai maksuametilt suure rahapataka 

Ohtuleht.ee, 19. mai 2020 10:03
Üheksa inimest hukka viinud helikopteri rusud.Foto: NTSB
Lennundusettevõte Island Express, kellele kuuluvas helikopteris hukkus korvpallilegend Kobe Bryant ja veel kaheksa inimest, on saanud USA maksuametilt ligi 560 000 euro suuruse toetuse, mis mõeldud koroonaviiruse mõjude leevendamiseks.

Island Express on üks 202st reisijavedusid korraldavast USA lennundusettevõttest, keda maksuamet toetab.

Samal teemal

Raha on ettevõttel ilmselt hädasti ka vaja, sest pärast traagilist õnnetust tühistasid nad kõik oma lennud. Lisaks on nende vastu algatatud kolm kohtuasja. Esmalt kaebas Island Expressi kohtusse Kobe Bryanti lesk Vanessa, seejärel õnnetuses surnud korvpallitreeneri John Altobelli ja tema abikaasa Keri Altobelli kaks last ning kohtutee võtsid ette ka koos Bryantiga treeneritööd teinud Christina Mauseri lesk ning tema kolm last.

Kuna õnnetuse lõplik uurimisraport pole veel valmis, ei saa kohus praegu veel otsuseid langetada. Vanessa Bryanti ja tema advokaatide seisukoht on, et helikopter poleks tohtinud niivõrd ohtlikes tingimustes õhku tõusta. 26. jaaanuaril, mil õnnetus juhtus, oli taevas äärmiselt udune, mis tegi piloodile Ara Zobayanile nähtavuse minimaalseks ning lendamise väga keeruliseks. Sellistes oludes peaks Bryanti esindajate sõnul olema helikopteriga liiklemine keelatud.

Island Express vastus hagile andis aga mõista, et pigem oli vastutus reijatele endil: nad olnud lennuga seotud asjaoludest ja ohtude suurusest teadlikud ning pidanuks nendega arvestama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee