WRC

Stress viis armastatud Soome ralliässa une 

Ohtuleht.ee, 20. mai 2020, 12:59
Kui ajad olid roosilisemad: Jari-Matti Latvala tähistab 2018. aasta Austraalia ralli võitu.Foto: AFP/Scanpix
Jari-Matti Latvala on püsinud juba mõnda aega Soome maksuameti hambus. Nüüd otsustasid võimud konfiskeerida tema vara, mille väärtus ulatub väidetavalt miljonitesse eurodesse.

Ajakiri Seiska andmetel konfiskeeriti Latvalale kuuluv Helsingi korter, Puumalas asuv suvila ning auto Lexus RX450. „See on kõik, mis mul on,“ ütles Latvala Iltalehtile ega soostunud üksikasjadesse laskuma.

Samal teemal

Erimeelsused maksuametiga algasid juba 2009. aastal, kui Latvala kolis elama maksuparadiisi Monacosse. Rallimees väidab, et Monaco ongi tema peamine kodu, kuid maksuamet on märganud, et Latvala veedab suurema osa ajast ikkagi Soomes. Seetõttu leitakse, et 35aastane mees peaks ka oma maksuraha sünnimaale jätma. Praegune vaidlus puudutab 2014. ja 2015. aasta tulusid. Väidetavalt püüab maksuamet välja nõuda 5-6 miljoni euroni ulatuvat summat.

Latvala tunnistas ajalehe, et tema ja maksuamet näevad toimuvat täiesti erinevalt. Alla ei kavatse ta anda ning viib vaidluse vajadusel kõige kõrgema kohtuastmeni.

„Stress on olnud tohutu. Olen veetnud hulga unetuid öid ja mõelnud, kuidas seda lahendada. Loodan, et tulevikus ei pea enam keegi sarnaseid asju läbi elama. Kõige hullem on ebakindlus, sest asjad lihtsalt ei lahene,“ rääkis ta Iltalehtile. „Tahan õiglust, ükskõik, mis hinnaga. Seepärast see vaidlus kestabki. Lähen kohtusse ja ilmselt kestab protsess väga kaua.“

Latvala hingel on 18 MM-sarja etapivõitu, kuid ometi on äsja 35. sünnipäeva pidanud Soome ralliäss töötu. Viimase aasta jooksul on kõik tema karjääris allamäge käinud.

Mullu tabas Latvalat isiklik tagasilöök, sest ta läks suure meediamölluga lahku oma kihlatust. See omakorda jättis jälje spordile ning lõpuks läks kirja soomlase senise profikarjääri kõige kehvem hooaeg.

Aasta lõpus selgus, et Toyota ei pikenda temaga lepingut. Citroen lahkus üldse MM-sarjast ja töökohti jäi vähemaks. Lõpuks jäigi Latvala ula peale.

Seejärel leidis ta rahastuse, et tulla starti Rootsis, kuid sealne üritus kujunes mehe jaoks katastroofiks. Toyota tiimilt laenatud autot tabas kohe alguses tehniline rike, mille eest võttis meeskonna boss Tommi Mäkinen täieliku vastutuse. Võistkond lubas, et Latvala saab Sardiinia rallil uue võimaluse ja uut rendiraha temalt ei oodata.

Siis saabus maailmasse aga koroonaviirus ning praegu tundub, et Sardiinia ralli jääb tänavu pigem ära. Kindel on see, et juuni alguses Itaalia saarel ei sõideta.

Latvala on Soomes triumfeerinud aastatel 2010, 2014 ja 2015. Tema viimane võit MM-sarjas jääb 2018. aasta lõppu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee