Teisipäeval üllatuskaotuse saanud Paide „miiniväljal“ saarlastele võimalust ei andnud

Toimetas Kaspar Koort, 23. mai 2020 14:48
Siim Luts lõi Paide avavärava.Foto: Stanislav Moshkov
Eesti jalgpalli meistriliiga 3. vooru avakohtumises võõrustas Paide linnameeskond FC Kuressaaret. Avavoorus Tallinna Kalevit nüpeldanud, kuid teisipäeval Viljandi Tulevikult üllatuskaotuse saanud Paide naasis võitude rajale, kui alistas saarlased tulemusega 2 : 0.

Kohtumise avavärav sündis 42. minutil, kui Paide ääreründaja Siim Luts keerutas Kuressaare puuriluku Magnus Karofeldi selja taha hiilgava karistuslöögi.

Teine värav sündis 56. minutil, kui üks-üks olukorra realiseeris külmavereliselt vahetusest platsile pääsenud ugandalasest leegionär Edrisa Lubega. Paidel oli veel mitmeid võimalusi skoori kasvatamiseks, ent rohkem Karofeldi või väravaposti üle mängida ei suudetud.

FC Kuressaare poolkaitsja Sander Seeman tõdes pärast mängu Soccernet.ee otseülekandes antud intervjuus, et kui mängu algus oli nende poolt hea ja mehed jõudsid Paidega sammu pidada, siis mida aeg edasi, seda keerulisemaks läks. "Kaks täismängu nädala joksul pärast nii pikka pausi - pole lihtne," nentis Seeman.

Kolmele kaotusele vaatamata on tema hinnangul meeskonna seis hea ja küll ka punktid tulema hakkavad, teatas ta enesekindlalt.

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko ütles, et pärast teisipäevast kaotust neil mingit stressi polnud, kui mingi pinge ka oli, siis oli see hea pinge.

"Mängijate soov oli kõrgel tasemel, nad tahtsid möllata ja joosta. Sellisel miiniväljal (vihje Paide staadionimuru seiskukorra kohta - toim) sellise kvaliteediga mängu näidata on väga hea," rõõmustas Zahovaiko.

Võit kergitas Paide ka liidriks, kuid arvestada tuleb, et samuti kuue punkti peal olevad Nõmme Kalju ja FCI Levadia on pidanud ühe kohtumise vähem. FC Kuressaare on kaotanud aga kõik kolm senipeetud matši ning vireleb liigatabeli viimasel real.