Nõmme Kalju sai liiga uustulnukalt šokeeriva kaotuse

Toimetas Kaspar Koort, 23. mai 2020 17:49
Kalju mängijad pidid väljakult lahkuma kaotusega.Foto: Robin Roots
Eesti jalgpalli meistriliiga kolmanda vooru teies kohtumises lõhkas paraja üllatuspommi liiga uustulnuk Tallinna JK Legion, kes alistas Hiiu staadionil Nõmme Kalju 2 : 1.

Kalju jaoks kiskus asi hapuks juba 21. minutil, mil punast kaarti nägi nende keskväljamees Vladislav Khomutov. Kuraditosin minutit hiljem haaras Legion ka eduseisu, kui Kalju mängijate vea kasutas ära Marek Šatov, kes oli skoori teinud ka avavoorus FC Flora vastu.

Vähemuses Kalju punnitas mis ta punnitas, ent 80. minutil lõi Artjum Artjunin nurgalöögijärgses saginas külalismeeskonna teisegi värava.

Viis minutit hiljem vähendas Sander Puri Kalju kaotusseisu minimaalseks, ent enamaks nõmmekatel jaksu ei olnud ning nii sai nende hooaja esimene kaotus ja Legioni esimene võit tõsiasjaks.

Kalju äärekaitsja Andreas Raudsepp nentis pärast mängu Soccernet.ee otseülekandes antud intervjuus, et meeskond ei leidnud õiget mängurütmi. Oma rolli mänginud selles päikesest kuumaks köetud väga kuiv kunstmuru, mis ei lubanud palli soovitud kiirusega liigutada.

"Vigadest tuleb õppida, kõik on veel ees. Üks kaotus suures plaanis ei muuda veel midagi," lisas Raudsepp.

Kuus punkti kogunud Kalju on tabelis kolmas, Legion tõusis oma kolme punktiga aga seitsmendaks.

23.05.2020
Teisipäeval üllatuskaotuse saanud Paide „miiniväljal“ saarlastele võimalust ei andnud