VIDEO | Järvelaidi pommlöök päästis Flora Transi hambust, Levadia jätkab ainsana täiseduga

Toimetas Mart Treial, 24. mai 2020 16:49
Henri Järvelaidi iluvärav päästis Florale 3 : 2 võidu.Foto: Tiina Kõrtsini
Valitsev Eesti jalgpallimeister FC Flora jätkas hooaega Narvas saavutatud 3 : 2 võiduga kohaliku Transi üle.

Kodumeeskond Trans pääses juba 7. minutil juhtima, kui Flora väravavaht Ingmar Krister Paplavaskis eksis väljatulekul. Roman Sobtšenko võttis Aleksandr Zakarliuka pika söödu kenasti maha ja lükkas palli tühja väravasse.

27. minutil röövis Rauno Sappinen Transi keskpoolkaitsjalt Irielt keskringi juures palli, tormas otsejoones värava peale ja lükkas palli Andreas Vaiklast mööda. Transi keskkaitsjad olid liiga aeglased, et Sappinen tolles olukorras takistada.

Teine poolaeg algas järjekordse prohmakaga. Sedapuhku oli patustajataks Vaikla, kes lasi 48. minutil audi sisseviskest tulnud pallil põrgata vastu rindkere Sappinenile ette, kel oli lihtne see paarilt meetrilt peaga võrku suunata. Ent Flora rõõm jäi üürikeseks, sest Trans viigistas seisu nigeerlase Geoffrey isikus 2 : 2 peale juba järgmisel rünnakul.

Florale päästis võidupunktid vasakkaitsja Henri Järvelaid, kes lajatas 88. minutil palli vasaku jalaga 17 meetrilt ristnurka. Sellele ei suutnud Trans järelejäänud aja jooksul vastata.

Flora päevale annab negatiivse varjundi poolkaitsja Mihkel Ainsalu võimalik põlvevigastus, mis lõpetas tema mängu juba 11. minutil. Trauma tõsidus pole praegu teada.

Samal ajal Tartu Tamme staadionil toimunud matšis alistas Tallinna Kalev Hannes Anieri 53. ja 85. minuti väravate toel kohaliku Tammeka 2 : 0.

FCI Levadia alistas kaks tundi hiljem Viljandis tulemusega 3 : 1 kohaliku Tuleviku. Sander Kapper viis kodumeeskonna 37. minutil kontrarünnaku järel 1 : 0 juhtima, kuid Levadia pööras teisel poolajal mängu enda kasuks. Skoori tegid Bogdan Vaštšuk (47. min) ja Robert Kirss (56. ja 89. min).

Kirss pääses platsile 31. minutil, sest Manucho sai viga. Tuleviku peatreener Sander Post oli 73. minutil sunnitud välja vahetama keskkaitsja Gerdo Juhkami.