Spordiblogi

Deivil Tserp | Presidendiduelli ootel – Sõõrumaa või Tõniste? 

Deivil Tserp, spordiajakirjanik, 25. mai 2020, 08:01
Urmas Sõõrumaa (vasakul) ja Tõnu Tõniste.Foto: Arno Saar

Kahe nädala pärast selgub, kas Eesti olümpiakomitee (EOK) presidendina jätkab praegune boss Urmas Sõõrumaa või asub meie spordi katusorganisatsiooni juhtima seni asepresidendina tegutsenud Tõnu Tõniste.

Siinkirjutaja on jälginud gigantide võitlust suure huviga. Tegelikult läks hästi, et sõelale jäi kaks kandidaati, sest paljud meenutavad nelja aasta tagust valimisprotsessi üsna valuliselt. Toona astus esimeses voorus areenile koguni kolm meest: Jüri Ratas, Sõõrumaa ja Tõniste.

Sissejuhatuseks lõi poliitik rivaale pika puuga, kogudes 55 häält. Sõõrumaa piirdus 37 ja Tõniste 29 häälega ning lendas automaatselt üle parda. Teises voorus edestas suurettevõtja vastast ainult ühe häälega. Kuluaarivestlustes on nii mõnigi (spordi)eluvaatleja öelnud: kui teadnuksin, et Ratasest saab peaminister, andnuksin EOK valimisrallil oma hääle talle! Ilmselt olnuks endisel korvpalluril spordijuhina rohkem mune kui riigimehena. Nüüd meenutab ta kehva kastraatlauljat, kelle hääletämber polegi lummav salarelv.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

8. juuni 2020, 15:44
Valitsusaeg jätkub: Sõõrumaa valiti taas EOK presidendiks
8. juuni 2020, 07:05
SUUR LUGU | Mida ootab spordikogukond Eesti olümpiakomitee presidendilt?
1. juuni 2020, 09:07
Sõõrumaa: isiklikult olen nelja aasta jooksul pannud Eesti sporti vähemalt miljon eurot
28. mai 2020, 11:03
Mootorrattaspordi föderatsiooni presidendiks valiti Marek Kiisa

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee