Foto: Epic Games
Toimetas Sten Kohlmann 25. mai 2020 12:56
„Fortnite“, üks maailma populaarseimatest battle royale teostest, on ühtlasi ka üks nendest e-spordimängudest, mille tavapärane turniir tänavu ära jääb. Selle asemel kuulutas Epic Games aprilli lõpus välja võrguturniiri FNCS Invitational.

Turniiriga alustati 9. mail ning selle viimane vaatus leidis aset möödunud nädalavahetusel. Võitjad krooniti lausa seitsmes erinevas regioonis. Aasia võistlus lõppes aga nukra noodiga, kuna esialgne võitja osutus petturiks. 

Nimelt avastati, et Jaapanist pärit mängija Sekosama oli võistluse ajal ühe vastasega koostööd teinud. Too oli Sekosamale salaja abivahendeid maha poetanud ning vajadusel ka tema kuulide ette jooksnud. Selle abil kasvatas Sekosama teistega punktivahet ning pani võidu taskusse.

Õnneks sai Epic Games asjale kiirelt jälile. Sekosamale määrati 14 päeva pikkune mängukeeld, samuti kaotas mängija esikoha ning sellega kaasneva rahalise auhinna. Selleks oli 15 000 dollarit. Sekosama ise eitas petmist ning väitis, et saavutas võidu vaid iseenda oskuste najal.


„Fortnite'i“ e-sporditurniirid on varemgi petistega pahuksis olnud. Mullusel Fortnite World Cup turniiril jäi üks noormees petmisega vahele, ent sai sellegi poolest 50 000 dollarit. Varasemalt petmisega vahele jäänud duo lubati hiljem suurvõistlusele, ent seal vilistas publik nad välja.