Korvpall

Kerr Kriisa ja Rain Veideman osalevad 3x3 sarja avavõistlusel. Peakorraldaja: tuleb viimase 20 aasta nimekaim etapp 

Toimetas Eigo Kaljurand, 26. mai 2020 12:48
Kerr Kriisa on üks paljudest Eesti tippkorvpalluritest, kes osaleb 3x3 korvpallisarja avaetapil.Foto: Tiit Tamme
Eesoleval laupäeval, 30. mail alustab Tallinnas, Snelli väljakutel suvine 3x3 korvpalli Eesti meistrivõistluste sari. Võistluste peakorraldaja, Eesti Korvpalliliidu 3x3 korvpalli valdkonna juhi Reigo Kimmeli sõnul on avaetapp viimase kahe kümnendi nimekamaid.

Meeste eliitsarjast leiab väga nimekate mängijatega Eesti korvpallureid – Dorbek, Kriisa, Veideman, Kajupank, Puidet, Järveläinen, Saage, Haller, Post, Lips, Hint, Evart, Lindmets ja paljud teised, kes kõik on ka 3x3 kogemustega mängijad.

“Varasemalt on kõik mängijad ka 3x3 mänginud, kuid sellistes koosseisudes ühel turniiril osalemine on midagi uut,” hindas Kimmel, kelle sõnul on puudu vaid Maik-Kalev Kotsar, kes laupäeva õhtul peaks tagasi Eestisse jõudma.

Nimekatele palluritele kavatsevad tõsist konkurentsi pakkuda nii noored, kelle seast leiab Kesklinna nime all mängivad Kivilo, Sünd, Kompus ja Vene tiimi, kui ka mitmed 3x3 kogemustega vanemad mängijad – Luts, Märtson, Bibikov, Toome, Laur, Tali, Trumm ja teised, kelle nimed ja tiimide koosseisud leiab FIBA3x3 lehelt.

Laupäevasele avaetapile registreerimine kestab kolmapäeva kella 20:00ni, hetkel on veel üks koht vaba nii amatööride kui eliitsarja meestes ning noortesarjades. Turniir toimub kõiki hetkel Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud tingimusi järgides, mis tähendab ka seda, et seekord toimub turniir ilma pealtvaatajateta.

Samal teemal

29.01.2020
Eesti 3x3 korvpallikoondised kindlustasid koha EMil