Joshua Kimmichi värav.Foto: PA/Scanpix
26. mai 2020, 21:29

Bayern alistas liidrite lahingus Dortmundi ning astus suure sammu Saksamaa meistritiitli suunas

2013. aastast Saksamaa kõrgliigat domineerinud Müncheni Bayern on liikumas kaheksanda järjestikuse tiitli suunas. Täna alistati Dortmundi Borussia tulemusega 1:0 ning suurendati edu kuus vooru enne lõppu seitsmele punktile.

Kohtumise ainsa värava lõi Joshua Kimmich 43. minutil, tõstes nahkkera 20 meetrilt üle väravavahi. Kuigi šansse skoori tegemiseks evisid mõlemad meeskonnad ohtralt nii esimesel kui ka teisel poolajal, rohkem sihile ei jõutud. Kohe avaminutil pidi keskkaitsja Jerome Boateng klaarima väravajoonelt Erling Haalandi löögiürituse, viis minutit enne normaalaja lõppu tabas liiga suurim väravakütt Robert Lewandowski posti.

Teisel poolajal tabas Haalandi värava poole teel olnud löök Boatengi küünarnukki, kuid kohtunik penaltit ei määranud.

Bayern on 28 vooruga kogunud 64 punkti, mida on seitsme võrra enam Dortmundist. Kolmas on mängu vähem pidanud Red Bull Leipzig, kel koos 54 silma.