Talisport

40aastane Marit Björgen naaseb suusarajale suurte ambitsioonidega 

Ohtuleht.ee, 27. mai 2020 18:21
Marit Björgen.Foto: Imago Sport / Scanpix
Legendaarne Norra suusataja Marit Björgen teatas, et naaseb talvel võistlustulle. 40aastane naine hakkab osalema maratonidel ning tema peamine eesmärk on seotud 90 km pikkuse Vasaloppetiga.

Tõsi, ta ei öelnud Norra meedias otsesõnu välja, et eesmärk on võita, kuid igal juhul on naine asunud täiega treenima. Temaga samas grupis harjutavad ka kuulsad vennad Andres ja Jörgen Aukland. „Olin kaks aastat spordist eemal ja tundsin puudust kindlast eesmärgist, mille nimel töötada,“ rääkis Björgen NRK-le.

Võib eeldada, et Björgen ei lähe talvele vastu n-ö suusaturistina, vaid hakkab sõitma ikkagi võidu peale. Tegelikult ongi Björgen harjunud peaaegu ainult võitma: seda tõestavad kaheksa olümpiakulda ja 18 MM-tiitlit.

„Tema pühendumus on lahe! Ma ei imestaks, kui Marit järgmisel talvel mõne sõidu võidaks,“ ütles noorem kolleeg Therese Johaug.

Vasaloppeti võitjate sekka mahub ka Raul Olle, kes tunnistati meeste seas parimaks aastal 2000. Pärast teda on kõik võidud läinud vaid norralastele ja rootslastele.

Naiste seas on geograafia veidi laiem ning näiteks aastal 2015 võitis Vasaloppeti poolatar Justyna Kowalczyk.

Samal teemal

27.03.2020
Norra murdmaasuusatamist ähvardab veel üks valus tagasilöök
29.01.2020
LÄBI AEGADE PARIM! Johaug võitis karjääri 63. MK-etapi ja möödus Björgenist
28.01.2020
Soome ekspert: Johaug lõikab dopingust endiselt kasu
28.11.2019
Tour de Ski: Johaug võitis, aga ootamatult napilt, meestest triumfeeris venelane