Auto-Moto uudised

Mootorrattaspordi föderatsiooni presidendiks valiti Marek Kiisa 

Toimetas Eigo Kaljurand, 28. mai 2020 11:03
Marek Kiisa.Foto: EMF / Jarkko Virtanen
Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni (EMF) nõukogu valis oma viimasel koosolekul spordialaliidu presidendiks ühehäälselt Marek Kiisa.

Marek Kiisa on legendaarsete motosportlaste Endel ja Virve Kiisa poeg ning olnud aastakümneid seotud Eesti autospordiga, olles eelmisel kümnendil ka Eesti Autospordiliidu presidendi kohusetäitja ja ringrajakomisjoni esimees ning esindades Põhjamaade riike Rahvusvahelise Autoliidu FIA vormelikomisjonis.

"Minu jaoks algas uus ja huvitav aeg spordivaldkonnas, kuna sündinuna motosportlaste perre tegelesin hiljem hoopis autospordiga ja olin aastaid seotud just neljarattalistega. Samas kuuludes aastaid autospordi liitu nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil, olen saanud suure kogemuse just alaliitude toimimise tasandil ja arvan, et saan oma teadmistega nüüd EMF-ile kasulik olla," rääkis Marek Kiisa.

"Leian, et lisaks spordipoolele tuleb meil nüüdsest arendada kaherattaliste liiklusohutust, kuna see on üks suurimaid teemasid ka FIM-is ning meil on siin palju ära teha, alates sporttsiklite registriga ning lõpetades e-rataste ja e-spordiga. Ootan igatahes suure põnevusega seda uut väljakutset, kuna mul on taga ka väga hea meeskond!"

EMF-i nõukogu esimees Veiko Biene: "EMF-i nõukogu lubaduseks oli leida alaliidule president, kes oleks avara maailmavaatega ning tulevikuideid ja nägemusi omav inimene. Tugeva rahvusvahelise haardega nii ärimaailmas kui ka rahvusvahelise alaliidu juures kogemust omava inimesena on Marek igati väärikas mees viima EMF-i vastu 100 juubelile ja sealt veel pikalt edasi."

EMF nõukogu esimehena jätkab asepresident Veiko Biene ja nõukogu aseesimees on Mihkel Osula.

Samal teemal

25.05.2020
Deivil Tserp | Presidendiduelli ootel – Sõõrumaa või Tõniste?