Maailmameister Kalle Palander.Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 31. mai 2020 12:19
Sel nädalavahetusel tuli avalikuks, et 19aastane Soome rallitäht Kalle Rovanperä kolis Eestisse. Osaliselt elab Tallinnas ka tema boss Toyota tiimist, neljakordne maailmameister Tommi Mäkinen. Aga nemad pole sugugi ainsad kuulsad Soome spordiinimesed, kes on end Eestiga sidunud.

Mäesuusatamise maailmameister Kalle Palander on juba aastaid Ontika mõisa peremees. Äsja pajatas ta Iltalehtile, kuidas möödus karantiin. „Panin kartuli maha ja istutasin maasikaid,“ ütles ta. Suusalegend tunnistas, et vaatamata nulli kukkunud palgale toob maatöö naeratuse näole. Ta lisas, et kõik peaksid võimalusel ise endale toitu kasvatama, sest sel viisil ei tule vähemalt nälga majja.

1990. aastatel maailma parimate jalgpallurite sekka kuulunud Jari Litmanen elab Kakumäel. Tema lapsed käivad siin koolis ja treenivad Nõmme Kaljus. Ly Jürgensoniga abielus olev Litmanen räägib vabalt ka eesti keelt.

Endine vormeliäss Mika Salo on samuti oma elu ja ärid tihedalt Eestiga sidunud. Omal ajal Ferrari roolis Michael Schumacherit asendanud mees rääkis 2013. aastal Eesti Päevalehele, et plaanib elukoha luua just Eestisse.

Vahel võib siinmail kohata ka ralli maailmameistrit Ari Vataneni, kes töötab Eesti Autospordiliidu presidendina.