Korvpall

Michael Jordan politseivägivallast tumedanahaliste vastu: meil on kõrini (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 1. juuni 2020, 10:59
Michael Jordan Kobe Bryanti matustel.Foto: Reuters/Scanpix
Korvpallilegend Michael Jordan sõnas pühapäeval tehtud avalduses, et vähemustel on USAs levivast rassismist kõrini.

"Ma näen ja tunnen kõigi valu, nördimust ja pettumust," ütles legendaarne Michael Jordan pühapäevases avalduses. Esmaspäeval tappis Minneapolise politseinik mustanahalise George Floydi, hoides oma põlve tema kaelal kuni too lämbus. Nädalavahetusel toimusid üle terve USA rahutused ja korvpallur on mõtteis protestijatega. "Toetan neid, kes on asunud võitlema meie riigis juurdunud rassismi ja värviliste vastu suunatud vägivalla vastu."

"Meil on kõrini."

Samal teemal

Jordani sõnul pole tal olukorrale lahendusi, aga mustanahaliste ühine hääl näitab nende tugevust ja seda, et neid ei saa ühiskonnas kõrvale lükata. "Peame üksteist kuulama, olema kaastundlikud ja empaatiavõimelised ning me ei tohi kunagi pöörata selga mõttetule jõhkrusele," lausus ta.

"Meie ühine hääl survestab juhte, et nad muudaksid seadusi," lootis Jordan. "Igaüks meist peab olema osa lahendusest. Peame tegema koostööd, et kindlustada kõigile õiglus. Tunnen kaasa George Floydi perekonnale ja kõigile teistele, kelle elud on võetud julmalt rassismi ja ebaõigluse tõttu."

Michael Jordan on kuuekordne NBA meister ja teda loetakse läbi aegade parimaks korvpalluriks. Varasemalt on mees pigem hoidunud poliitilistest sõnavõttudest. 1990ndate alguses keeldus Jordan toetamast mustanahalist demokraati Harvey Gantti, kes kandideeris Põhja-Carolinas tuntud vabariiklasest rassisti Jesse Helmsi vastu. "Vabariiklased ostavad ka tosse," põhjendas ta toona.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee