Eesti parima rannajalgpalliklubid madistavad tänavu koos Läti meeskondadega.Foto: Stanislav Moshkov
Toimetas Eigo Kaljurand 1. juuni 2020 11:12
Eesti Jalgpalli Liit ja Coolbet sõlmisid lepingu, mille kohaselt hakkavad rannajalgpalliliigad kandma järgneval neljal hooajal Coolbeti nime. Tänavuse meistriliiga moodustavad tugevad Eesti ja Läti meeskonnad.

Coolbet rannaliiga kõrgeimasse divisjonis kuuluvad tänavu viis Eesti ning kolm Läti meeskonda. Eestit esindavad Nõmme BSC/OlyBet, BSC Üksjalgvärav/Elementmaster, SK Augur/Enemat, BSC Thunder/Arvutitark ja BSC Türi. Läti võistkondadest kuuluvad kõrgeimasse liigasse BFS Ropaži, Liepaja meeskond Linden City BSC ja Riia PFK.

„Soovisime lätlastega teha koostööd, et tõsta meie liiga taset ja sellega koos meie rahvuskoondise võimekust. Lõviosa etappidest toimuvad Pärnus, kuhu on lätlastel hea tulla, ning läheme ka ise hea meelega teist etappi Jurmalasse mängima,“ sõnas Eesti Rannajalgpalli Liidu juht Kari-Andri Kask.

Eriolukorra tõttu näeb rannajalgpallikalender algselt plaanitust välja veidi erinev. „Mis seal salata, lootsime algse plaani kohaselt alustada Jurmalas 13. juunil ning juunikuus pidi toimuma üks etapp ka Pärnus. Hetkel tundub mõistlik liigaga alustada juulikuus, enne seda jõuame veel mängida Eestis Superkarikale.“

Kui esmalt plaaniti hooaeg lõpetada play-off kohtumistega, siis lühendatud kalendri tõttu selgub võitja liigasüsteemis. Kaheksa meeskonda mängivad omavahel läbi kaks ringi. Nii Eesti kui ka Läti alaliidud on kinnitanud, et mõlema riigi parimad lunastavad pääsme Euro Winners Cupile ning liiga paremusjärjestuse alusel antakse välja ka kohalikud meistritiitlid.

Eesti ja Läti alaliitude koostöös toimuv tänavune meistriliiga viib rannajalgpalli Jurmala ja Pärnu randadele. Esimene etapp toimub 4.-5. juulini Pärnus, viimased mängud leiavad suvepealinnas aset 15. augustil.

Hooaeg algab Supekarikaga 21. juunil kell 13.00, kui Haven Kakumäe Rannaareenil lähevad vastamisi BSC Thunder/Arvutitark – SK Augur/Enemat.