Foto: Epic Games
Toimetas Sten Kohlmann 2. juuni 2020 12:19
Epic Gamesi tegevjuht Tim Sweeney avaldas hiljuti, et nende veebipoe tasuta mängude programm ei mõju positiivselt vaid neile endile. Kasu saavad sellest ka teised, konkureerivad platvormid. 

Sweeney sõnul aitab asjaolu, et mäng on Epic Games Store'is tasuta saadaval, tõsta teadvust selle eksistentsi kohta, vahendab PC Gamer. Tänu sellele tärkab ka teiste platvormide omanike seas huvi, mis võib lõppeda mängu ostuga. 

„Kui sulle ei meeldi sellised mängud nagu „Satisfactory“, siis sa ei lähe ja kuluta raha, et endale „Satisfactory“ osta. Kui sa saad selle aga tasuta, siis sa mõistad, et see on tegelikult väga äge mäng. Inimesed on sel viisil palju häid mänge avastanud,“ kirjeldab Sweeney Epic Games Store'i positiivset mõju.

Sweeney sõnul inspireerisid teda nii Humble Bundle kui ka GOG. Mõlemad platvormid on üritanud aastaid Steamile kandadele astuda, ent tulutult. Sweeney teadis, et kui tema sarnaselt ebaõnnestuda ei soovi, peab ta ette võtma radikaalsemaid samme. Nii töötatigi välja tasuta mängude jagamise ja eksklusiivlepingute sõlmimise plaan. Praeguseks on 15% turuosast enda kätte haaratud.

Sweeney mõistab, et tänu sellele on temast saanud paljude tõsimeelsete PC-mängurite vihavaenlane.