Kergejõustik

Rasmus Mägi: Eestis treenimine pole ohverdus, vaid teadlik valik 

Toimetas Eigo Kaljurand, 3. juuni 2020 10:52
Rasmus MägiFoto: Stanislav Moshkov
Esimese eestikeelse kergejõustiku taskuhäälingusaate avaosas meenutab oma senise karjääri eredamaid hetki, räägib treeningute ülesehitusest ja vaatab tulevikule otsa Eesti kõigi aegade üks silmapaistvamaid jooksjaid, 400 meetri tõkkedistantsile keskendunud Rasmus Mägi.

“Ma ei ole kunagi valinud ühte konkreetset sportlast, kelle järgi joonduda. Ma arvan, et see on ka üsna ohtlik. Kellelgi ei maksa oma originaalseid iseloomuomadusi ära kaotada, et lihtsalt jäljendada mõnda teist sportlast. Tegelikult on meil kõigil piisavalt originaalsust. Kedagi jäljendades võime aga kaotada just selle, mis meid aitaks läbimurdele,” rääkis tartlane uues saates.

Samal teemal

Kuna igas saates võetakse meie kergejõustiklaste karjäär lahti erinevate märksõnade kaudu, jutustab Mägi näiteks eeskujudest rääkides loo, kuidas ta väikese kergejõustikusõbrana sakslasest OM-hõbeda Frank Busemanni süles võistlustele sõitis, kui suur pettumus oli vigastuse tõttu Londoni MM-ilt eemale jäämine ja mil moel saab isegi rasket lõigutreeningut nautida.

“Praegu on noorte puhul üsna populaarne Ameerika Ühendriikidesse minemine. Mina aga uskusin ja lootsin, et suudan endale Eestis luua paremad tingimused. See polnud ohverdus, vaid teadlik valik,” selgitas Mägi, miks ta pole kunagi välismaale õppima ega treenima läinud.

Täispikkuses podcast on üleval Soundcloudi keskkonnas.

Samal teemal

02.05.2020
Rohkem kui aasta vigastusest taastunud Eesti tippmitmevõistleja valmistub arenguhüppeks
12.04.2020
ÕL EKSKLUSIIV | Soomes treeniv Eesti vasaraheite eksrekordiomanik: minu meelest on sportlase elu paljuski karantiiniga sarnane
27.02.2020
Rasmus Mägi: kui see olukord normaliseerub, siis kodusveedetud aja jooksul tehtu peegeldub hiljem ka tulemustes