Kõmu

Mustanahalise jalgpallistaariga abiellunud venelanna mattus räigete ähvarduste laviini alla 

Ohtuleht.ee, 5. juuni 2020, 12:38
Luiz Adriano ja Jekaterina Dorožko.Foto: Instagram/luizadrianinho
Mullu Brasiilia jalgpallistaari Luiz Adrianoga leivad ühte kappi pannud venelannast modelli Jekaterina Dorožko elu on abiellumise järel olnud kõike muud kui meelakkumine. Teda on ähvardatud lausa tappa, et mustanahalise mehega abiellus - ja seda mitte Venemaal, vaid multikultuurses Brasiilias.

Dorožko kohtus Luiz Adrianoga siis, kui väravakütt esindas Moskva Spartakit. Mullu suvel kolis mees koos abikaasaga tagasi kodumaale, kus esindab Palmeirasese klubi. Paraku pole osad brasiillased Dorožkosse kuigi heatahtlikult suhtunud. Teda hakati kohe ähvardama ja see teeb talle väga haiget.

"Kui läksin Brasiilias jalgpallimängudele, karjusid inimesed, et "Vaadake, venelane tuleb!"," kirjeldas Dorožko uut reaalsust.

"Iga päev, pikka aega, saadeti mulle sõnumeid, kus sooviti minu surma, sooviti, et mu vanemad jääks haigeks, mind ähvardati üles otsida ja läbi peksta ja kirjutati veel palju muid kohutavaid asju, sest ma abiellusin mustanahalise mehega."

Nii mõistab ta praegu USAs toimuvaid rassirahutusi, kuid möönab, et on aastaga endale paksema naha kasvatanud.

"Olen õnnelik, sest mul on terasest närvid ja ma ei pööra sellele enam tähelepanu," ütles Dorožko. "Tänan oma vanemaid saadud hariduse ja maailmavaate eest. Ma pole kunagi teinud vahet inimeste nahavärvil, juuksevärvil või staatusel. Minu jaoks on kõik ühesugused inimesed.

Pool mu perekonnast on mustanahaline ja ma armastan neid kõiki nii väga. Ma kartsin esiti, et nad ei võta mind omaks, sest ma olen venelane, mul on teistsugune mentaliteet ja kogu mu elu on olnud hoopis teistsugune.

Miks on inimestes nii palju õelust? Lõpuks ei tunne armastus ja sõprus nahavärvi. Kui põrgu ja paradiis on olemas, siis põrgu on siinsamas, planeedil Maa. Ma soovin ja unistan, et me kõik muutuks lahkemateks ja targemateks, sest tulevik sõltub meist endist," lõpetas naine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee