Võiudvärava autor Rauno Alliku.Foto: Erki Pärnaku
7. juuni 2020, 16:58

Flora tuli kaotusseisust välja ja alistas lahingus liidrikohale Kalju

Tiitlikaitsja FC Flora alistas Eesti jalgpalli meistriliiga kuuenda vooru kohtumises võõral väljakul tulemusega 2:1 Nõmme Kalju ning võttis FCI Levadialt liidripositsiooni tagasi.

Külalised jäid Hiiu staadionil 17. minutil kaotusseisu, kui sihile jõudis Vladislav Khomutov. Teisel poolajal õnnestus 63. minutil viigistada Rauno Sappinenil, kes realiseeris Konstantin Vassiljevi täpse söödu. Võiduvärava lõi 11 minutit hiljem Rauno Alliku, kes terava nurga alt peaga palli üle väravavahi tõstis.

Flora tõusis taas liidriks, olles kuue mänguga kogunud 16 silma. Levadiat edestatakse ühe, täna alistatud Kaljut nelja punktiga.

Täna oli võidukas ka Viljandi Tulevik, kes purustas koduväljakul tulemusega 5:0 FC Kuressaare.

Kahes eelmises mängus Nõmme Kalju ja Tallinna FCI Levadia kindlat paremust tunnistanud Tulevik haaras eduseisu Sander Kapperi 27. minutist. 53. minutil hoolitses kodumeeskonna teise tabamuse eest Pavel Marin ning sama mees tegi 85. minutil seisuks 3:0.

Kohtumise üleminutitel skoorisid ka Herol Riiberg ja Jonas Tossou ning nii kirjutas Tulevik tabelisse kolme kaotuse kõrvale kolmanda võidu, millega kerkis liigatabelis neljandale kohale. Kuus punkti kogunud FC Kuressaare on kaheksas.

Kuuenda vooru viimases kohtumises alistas Paide Linnameeskond võõral väljakul Edrisa Lubega ja Sergei Mošnikovi avapoolaja väravatest tulemusega 2:0 Tartu Tammeka.