Foto: Ubisoft
Toimetas Sten Kohlmann 9. juuni 2020 11:45
Ubisofti mullune massiivse avatud kaardiga taktikaline tulistamismäng „Ghost Recon: Breakpoint“ ei saanud just kõige soojema vastuvõtu osaliseks. Üheks suuremaks probleemiks, mille tõttu mäng nahutada sai, oli asjaolu, et mängija pidi vastastele vastu astuma üksi.

„Breakpointile“ eelnenud „Ghost Recon: Wildlands“ (2017) asetas mängija neljaliikmelise eliitüksuse juhi saabastesse, kelle ülesandeks elimineerida Boliivia narkokartell. Mängu oli võimalik ka üksinda läbi mängida, ülejäänud kolme tiimikaaslast juhtis arvuti. „Breakpointi“ üksikmängus pidi mängija aga tiimikaaslastest suu puhtaks pühkima.

Ubisoft on negatiivsest kriitikast õppust võtnud ning juba pikalt lubanud arvuti poolt juhitud tiimikaaslased mängu lisada. Nüüd on lõpuks teada ka aeg, mil see juhtub. TU 2.1.0 koodnime kandev uuendus jõuab mängu juulikuu keskel. Uuendus pidi algselt ilmuma juunis, ent lükkus koroonaviiruse puhangu tõttu edasi. 

Keda tiimiliikmete puudumine seni mängust eemal on hoidnud, saab lõpuks ometi teosele käed külge panna. Põhjuseid on tegelikult palju, on ju „Ghost Recon: Breakpoint“ inspireeritud Eestis arendatavast militaartehnoloogiast.