Vanessa Bryant.Foto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 9. juuni 2020 18:48
Lennuõnnetuses hukkunud USA korvpallistaari Kobe Bryanti lesk Vanessa peab ägedat kohtuvaidlust helikopterifirmaga, mis teenindas nende perekonda. Ta süüdistab ettevõtet oma abikaasa ja tütre surma põhjustamises, sest piloot ei järginud eeskirju.

Ajakiri The Blast uuris kohtule esitatud juriidilisi dokumente ning jõudis nende põhjal tõdemuseni, et Vanessa Bryant soovib Island Expressilt mitmesaja miljoni dollari suurust kahjutasu.

Kohtukaebuses on kirjas, et vastavalt eeskirjadele ei tohtinuks helikopter nii uduse ilmaga õhulendu üldse alustada. Ühtlasi süüdistatakse pilooti halbades tingimustes vale kiiruse valimises.

Olgu siinkohal märgitud, et dramaatilise õnnetuse ajal kopterit juhtinud Ara George Zobajani karistati 2015. aastal nähtavusnõuete rikkumise eest.

Kobe Bryant ja tema 13aastane tütar Gianna kaotasid elu 26. jaanuaril. Koos nendega hukkusid John, Keri ja Alyssa Altobelli, Payton ja Sarah Chester ning Christina Mauser. Kõigi hukkunute lähedased nõuavad kopterifirmalt kohtu kaudu kahjutasu.