Vormel 1

Schumacher läheb prantsuse tipparsti juurde operatsioonile 

Toimetas Mihkel Talivee, 11. juuni 2020 11:15
Michael Schumacher.Foto: PA Images/Scanpix

Seitsmekordne vormel 1 maailmameister Michael Schumacher läheb lähipäevil tüvirakkude siirdamisele, protseduuri eesmärgiks on taastada tema närvisüsteemi. Mäletatavasti vigastas sakslane 2013. aastal mäesuusaõnnetuses tõsiselt pead.

Lõikust korraldab tuntud prantsuse kardioloog Dr Philippe Menasche, kes opereeris vormelilegendi ka mullu septembris. 2015. aastal oli just Menasche arstiks, kel õnnestus esimesena maailmas edukalt südame tüvirakke siirdada. Eesseisva operatsiooni eesmärgiks on Schumacheri kesknärvisüsteemi taastamine.

Samal teemal

Itaalia väljaande Contro Copertina andmetel on 51aastane sakslane olnud voodirežiimil niivõrd kaua, et tema lihasmass on oluliselt kahanenud ning luud hõrenenud.

Schumacheri tervislikust seisundist on endiselt väga vähe teada. Vormelilegendi käis hiljuti Saksamaal külastamas Ferrari piloot Felipe Massa.

"Tean, millises seisus ta on, mul on selle kohta informatsiooni. Olen temaga alati väga lähedane olnud. Tema naise Corinnaga ma nii lähedane pole, sest ta ei käinud väga paljudel etappidel kaasas. Kuid arvan, et peamine on see, et me teame, et olukord pole lihtne. Ta on raskes seisus, kuid peame nii teda kui ka perekonda austama. Nad ei taha informatsiooni avaldada, seega kes olen mina seda tegema? Unistan ja palvetan iga päev, et ta paraneks ning saaks naasta ringraja juurde, eriti nüüd kui ta poeg on vormelipiloot," lausus Massa.

Samal teemal

19.07.2020
Endine Ferrari juht külastas Michael Schumacherit: loodan, et maailm näeb teda uuesti
10.07.2020
Inglismaa väljaanne: Michael Schumacheri seisund on kõvasti halvenenud
29.06.2020
Schumacher selgitas, miks ta kihutas aastaid salanime all
22.06.2020
Endine mänedžer kritiseeris Michael Schumacherit: see oli kõige lollim otsus, mille ta tegi